Michael Žantovský: Agresivní válka je vždy zločin. Bývalý velvyslanec promluvil o roli USA i budoucí Číně a Indii

Je autorem biografie Václava Havla Havel, která vyšla v roce 2014 nejprve v angličtině a poté i v češtině a v řadě dalších jazyků
  |   rozhovor

V roce 1989 patřil k zakládajícím členům Občanského fóra, fungoval také jako jeho tiskový mluvčí, o rok později se stal tiskovým mluvčím a poradcem prezidenta České republiky Václava Havla. Michael Žantovský je český překladatel, publicista, politik a diplomat. V minulosti působil jako velvyslanec, od roku 2015 řídí Knihovnu Václava Havla. S hlavním ekonomem BHS Štěpánem Křečkem si v podcastu povídali o současném světě a silách, které v něm působí.

Sjednocuje nynější válka na Ukrajině Ameriku a jak se Spojené státy změnily, budou i nadále supervelmocí číslo 1? Co Čína a Indie, jakou budou mít roli v uspořádání světa? Nejen tato témata probíral Štěpán Křeček s Michaelem Žantovským. 

Samozřejmě nemohlo chybět ani téma války na Ukrajině. Může se konflikt rozšířit i do dalších regionů, jak vůbec Ruskou agresi bývalý velvyslanec ČR ve Spojených státech amerických, Izraeli a ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska hodnotí? Poslechněte si podcast.

KAM DÁL: Daniel Münich: V ekonomii není nikdy nic zadarmo. Ekonom promluvil o zdražování energií, trhu práce i válce na Ukrajině.