Koblihy už neletí, Babiš si začíná lidi kupovat jinak. Escobar kdysi vlastnil skoro celou Kolumbii

Dnes Babiš tvrdí, že Stuchlík Prahu nakopne. Co tedy dělala Krnáčová?
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Když máte prakticky neomezený zdroj financí, koupit se dá všechno možné. Třeba drogový boss Pablo Escobar v dobách své největší slávy v podstatě vlastnil celou Kolumbii a měl tolik peněz, že je zakopával všude možně. Andrej Babiš si v Praze před lety vystačil s koblihami. Adriana Krnáčová však metropoli neposunula, spíš naopak. Pro Petra Stuchlíka se tak chystá větší kalibr než těsto s džemem. 

Vyhrát komunální volby a znovu si na pražskou radnici dosadit svoji figurku. To je plán Andreje Babiše, který mu v minulých volbách vyšel. Petr Stuchlík ale bude mít hodně složité zopakovat úspěch Adriany Krnáčové nejen kvůli své ne zcela průzračné minulosti ve finančním byznysu, ale i odkazu současné primátorky. Pak tedy musí ke slovu přijít pořádná finanční injekce a ještě doufat v malý zázrak.

Akce pojedou až do října

Co se týká peněz, tam není v hnutí ANO problém. Andrej Babiš disponuje v podstatě neomezenými možnostmi. Místo kupování si veřejnosti koblihami tak přichází s mnohem nákladnějším "lovem" hlasů. Už tento týden v hlavním městě startují obří akce až pro stovky lidí, které mají za úkol dostat do povědomí nejen Stuchlíka, ale i další kandidáty.

Jak to tak vypadá, po nutném řečnění se srazí stoly a bude se servírovat jídlo. Zdarma, samozřejmě. Babišovi "melody boys" sází na guláš, klobásy a pivo, tedy klasické české návnady, se kterými už v minulosti přišla řada jiných stran. V podání hnutí ANO je to však megalomanské a bude se to pravidelně opakovat až do říjnových voleb.

Pablo Escobar své politické ambice dotáhl až do Kongresu, kde se však příliš neohřál. V roce 1989 ho zařadil časopis Forbes na sedmé místo v žebříčku nejbohatších lidí planety. Pro mnoho lidí byl až do své smrti za Robina Hooda.

Kdo se nechá koupit?

"Sousedských večeří", jak si setkání v ANO nazvali, by se měl účastnit i sám velký Andrej Babiš. Když mu program dovolí, jeho osoba bude hlavním tahákem. 

Budou ale tyto taškařice stačit? "Zpovykaní" Pražané jsou po vládě Adriany Krnáčové vyléčeni, v metropoli se podařilo jen velmi málo věcí, které se před předchozími komunálními volbami slibovaly. Mnohé je naopak v daleko horším stavu. "Nákup" hlasů tak musí probíhat intenzivněji a dráž. Otázkou je, jestli si Pražané opravdu znovu nakálí do vlastního hnízda za kus žvance. V tomto případě tak rozhodně nemusí platit, že za více peněz je více "muziky", v tomto případě hlasů. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru