Milenku bych překousla, tohle bylo horší, říká Ilona (46). Zatím mlčí, ale vydrží tohle manželovi nevyčítat?

Ilona zatím mlčí. Ale vydrží to navždy?
 

Život paní Ilony byl do jara letošního roku celkem nudný. Nic moc se toho nedělo, každý den byl téměř jako přes kopírák. Občas si postěžovala, že by chtěla trochu adrenalinu, ale většinou ji to brzy pustilo. To však netušila, co přijde a jak si s ní osud pohraje.

Když se s manželem vrátili z dovolené v Rakousku, kde si užívali týden procházek a pobytu na čerstvém vzduchu, Ilona ve vzduchu cítila změnu. Zatím ještě nedokázala říct, o co jde. Ale věděla, že se něco děje. „Petr se začal chovat jinak. Trávil více času na telefonu, u počítače. Začal řešit oblékání a tak dále. Prostě nezvyk,“ vzpomíná pětačtyřicetiletá žena.

Kéž bych se do ničeho nepouštěla

Nejprve měla podezření, že si její muž našel milenku. Stejně si už dávno myslela, že občas má "bokovku". Tentokrát tomu ale chtěla přijít na kloub a vypátrat, o koho jde. „Dnes vím, že jsem se měla na všechno vykašlat a raději se přihlásit do kurzu vaření. Měla bych od všeho pokoj a nemusela se stresovat.“

Čas ale samozřejmě vrátit nejde. Ilona začala nenápadně projíždět manželův telefon, byla ostražitější na to, co říká, s kým se kam chystá apod. Netrvalo dlouho a opravdu "kápla" na podezřelou situaci. „Tvrdil, že jde s kamarádem na squash. Jenomže já den předtím zjistila, že je s rodinou na dovolené Itálii. Takže na kurtu opravdu být nemohl,“ vysvětluje Ilona.

Nemohla jsem se pohnout, byl to šok

Státní úřednice se rozhodla, že ho načape přímo při činu. V sms zprávě totiž našla adresu, kde měl její manžel sraz. „Psal si s nějakým Karlem. Bylo mi jasné, že má pod tím jménem uloženou ženskou. Však to známe z toho filmu, ne? Karel z práce...“ Ilonu absolutně nenapadlo, že by nemusela mít pravdu.

O to větší bylo její překvapení, když se chlap, se kterým přes dvacet let žila a myslela si, že o něm ví všechno, opravdu setkal s mužem. Dokonce přímo před azylovým domem. Objali se, políbili a zmizeli za dveřmi. „Zůstala jsem stát, několik minut jsem nebyla schopna pohybu. Neměl tedy milenku, ale milence,“ vypráví ještě dnes šokovaná Ilona.

Když o tom později přemýšlela, zjistila, že "přítel" jejího muže není až tak neznámý. Viděla ho totiž párkrát na zmíněné dovolené v Rakousku. Tam se zřejmě oba potkali a zjistili, že k sobě mají blízko. Ilona Petrovi dodnes nic neřekla. Dělá, že o ničem neví. „Nevím, jak dlouho to vydržím, netuším, co dělat. Kdyby měl milenku, bylo by to skvělé. Ale tohle...“

(v příběhu je na žádost čtenářky změněno jméno, fotka u článku je pouze ilustrační)

KAM DÁL: Dost se to zvrtlo, říká Patricie (43) a přidává detaily, jak může dopadnout zpočátku nevinný flirt na dovolené.

Klíčová slova:
HLP