Dokonalá Policie Modrava? Chybu najdete už v titulcích

Soňa Norisová jako Jana Vinická v seriálu Policie Modrava
Zobrazit fotogalerii (3)
  |   zajímavost

Šumavská krajina si diváky získala takřka okamžitě. Není divu, že se kriminalistka Jana Vinická a její tým dočkali hned čtyř řad seriálu Policie Modrava, když od začátku válcoval seriál žebříčky sledovanosti. Ani on se však neobešel bez chyb.  A zdá se, že nejčastěji se objeví v titulcích!

Když přijela Jana Vinická na Šumavu, aby velela policejní stanici, možná ji ani nenapadlo, jaké peripetie zažije. Nejprve ze všeho se musela vyrovnat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohli smířit s tím, že jim velí žena. Nejen místní, ale i diváci však rychle zjistili, že je Vinická inteligentní, vtipná – zkrátka ženská, co umí udělat pohodu. Co ale měli tvůrci přeci jen hodnotit přísnějším okem?

Chyby od prvního dílu!

Už ve druhém díle druhé série najdete chybu v titulcích – v epizodě Případ u Dračí skály je v úvodu epizody i na jejím konci uveden Petr Strach místo Petr Stach. Podobná chyba je i ve čtvrté sérii, v sedmé epizodě s názvem Nešťastný vrah. Herec Petr Pěknic je v úvodních titulcích označen jako Pert Pěknic. Korektorka měla asi zrovna dovolenou!

Navíc hned v prvním díle se objeví policista s hodností major. Na podobné stanici by ale ve skutečnosti mohla být nejvyšší hodnost nadporučík, jak píše jeden z diváků na ČSFD. V osmém díle zase přijede doktor za Cermanem, potká nahoře Haničku s dítětem, která pronese: „Táta, dole.“ Už v prvním díle ale zaznělo, že je to bratr, nikoliv otec. V devátém díle také mluví policistka do vysílačky, ale nedrží při tom hovorové tlačítko.

Teta Květa a koláče

V sedmé epizodě čtvrté série byl zase hříšníkem pan hajný. Ten totiž skladoval zbraně a náboje na témže místě, což se nesmí. Když policie otevřela skříňku, bylo to v seriálu vidět. Vůbec nejtěžší to však bude mít teta Květa, kterou hraje Jana Boušková. V epizodě s názvem Případ ukradené krasavice, která byla součástí první řady jako šestnáctý díl, peče Květa koláče na svatbu. Nejenže je hned vyndává z trouby a evidentně se vůbec nespálí, zároveň se jí ani nerozlomí, což by se s čerstvě upečenými pravděpodobně stalo. A také porušuje pověru, že si nevěsta nemá na svou vlastní svatbu péct.

V epizodě Vražda za úplňku se v záběrech na nemocniční chodbu, které se mají odehrávat v různé dny, objevují stále ti samí lidé. K tomu už se vyjádřil sám režisér Jaroslav Soukup: „Dalo by se říct, že chybička se vloudila. Neměli jsme tam zrovna moc komparzu. Říkali jsme si, že on tam bude stát furt, protože v některých blázincích jsou postavy, které tam postávají celé dny."

Další zajímavosti

  • V seriálu účinkují dobrovolní hasiči ze Srní. Natáčelo se také v obcích Horská Kvilda, Kvilda, Modrava, Kašperské Hory a v kempu Antýgl.
  • Svou poslední roli si zde zahrál Jan Pohan, který zemřel dva týdny před premiérou seriálu. 
  • Filip Tomsa si ve třetí sérii vydělal 650 000 Kč, Zdeněk Palusga 300 000 Kč. Soňa Norisová dostala 700 000 Kč.
  • Ve čtvrté sérii jezdí kapitánka Vinická se Škodou Karoq, ačkoliv v předchozích třech sériích měla skromného Yetiho.
  • V prvním díle druhé série bylo potřeba natočit nehodu hned napoprvé. Tvůrci si kvůli rozpočtu nemohli dovolit jiné auto.
  • Ve druhém díle první série se Katka Nováčková, kterou hraje Taťjana Medvecká, dívá na televizi na film Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka z roku 2012.
  • Seriálové Podhorsko je ve skutečnosti obec Nezdice na Šumavě, jejíž část se jmenuje Pohorsko.
  • Zesnulý Ladislav Mrkvička hrál postavu Emila Kintzla. To je ve skutečnosti opravdu bývalý učitel z Kašperských hor, který se v seriálu dokonce anonymně objevil jako komparzista.
  • Scéna z šesté epizody třetí série s názvem Neznámý útočník se natáčela na nádraží v Nemilkově. Vlak, který měl jet v noci ze Sušice, měl okna přelepená černými fóliemi.
  • V osmé epizodě třetí série s názvem Návrat z Austrálie si museli studnu, ve které se najde mrtvola, nechat tvůrci vykopat.

Zdroj: ČSFD, TV Nova, ahaonline.cz, Instagram

KAM DÁL: Díky Božence z filmu Byl jednou jeden polda vznikla Policie Modrava: Herečka se vrací po 10 letech.