Díky Božence z filmu Byl jednou jeden polda vznikla Policie Modrava: Herečka se vrací po 10 letech

Z role Boženky si ji pamatuje zkrátka každý!
  |   osobnost

Petru Martincovou si většina diváků pamatuje jako Boženku z trilogie Byl jednou jeden polda. Major Václav Maisner, kterého ztvárnil zesnulý Ladislav Potměšil, ve filmu velí střední policejní škole a holduje učební metodě „škola hrou“. Režisérem úspěšné komedie byl Jaroslav Soukup, který je dnes Petřiným manželem.

Ačkoliv měl první díl komediálního filmu premiéru už v roce 1995, i po tolika letech se těší velké divácké oblibě. Zahrála si v něm mimo jiné i modelka Simona Krainová, kterou stejně jako ve snímku Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu, předabovala herečka Ljuba Krbová, známá ze seriálu Ulice.

Z televizních obrazovek zmizela

A nešlo o jen tak ledajakou komedii na filmových plátnech. Svého času se totiž dostala do desítky nejnavštěvovanějších filmů v kinech za rok 1995, a to na deváté místo. Roli Boženky Vinklářové si ve filmu zahrála i tehdy sedmadvacetiletá Petra Martincová.

O pár let později se ale z šoubyznysu stáhla a vydala se úplně jinou cestou. Z dosud neznámé blondýnky s pár hereckými zkušenostmi se tak přes noc stala celebrita. Zahrála si ve všech třech dílech. 

Vztah s režisérem

Martincová se s režisérem Jaroslavem Soukupem měla dát dohromady právě při natáčení všech třech „Poldů“. Děti nemají. Svěřila se, že jim nebylo přáno a prošla si za svůj život hned několika potraty. Před nedávnem se ale svěřila, že svou kariéru herečky opustila nedobrovolně, přestali ji totiž do rolí obsazovat kvůli manželství se Soukupem. Vrhla se tak do cestovního ruchu, kde si udělala velmi dobré jméno. Mluví anglicky, španělsky a německy. Když její kariéra skončila, začala podnikat v Rakousku. 

„Když se novináři nebo spíše režiséři dozvěděli, že žiju s režisérem Soukupem, přestali mě obsazovat. Jednoho dne jsem se rozhodla, že to ustřihnu. Dala jsem se směrem turistického ruchu, takže jsem vlastně musela změnit celý život,“ svěřila se pro Expres.cz. "A nebyla jsem jediná, stejně to měla i Alenka Mihulová či Tereza Pokorná. Alena se na rozdíl od nás ostatních nikdy nevzdala a dělala divadlo a snažila se zůstat v oboru,“ dodala.

Policie Modrava

Právě kvůli Martincové vznikl pod taktovkou režiséra Soukupa seriál Policie Modrava. V něm se letos na podzim vrátila na televizní obrazovky v roli zdravotní sestřičky. A to přitom až v jeho závěrečné řadě. Jen málokdo vlastně tuší, že to byla právě Petra, kdo vnuknul svému manželovi myšlenku natočit takový seriál. 

Její vazby na Německo a Rakousko ji vedly k horskému seriálu, jako byl Doktor z hor. "Když mi bylo čtyřicet, tak člověk furt ještě dobře vypadá; nutila jsem manžela, aby něco napsal, v čem bych si mohla zahrát,“ řekla pro AhaOnline.cz. Televize ale chtěla detektivku, které byly v té době populární. "Tím pádem bylo po roli, protože nejsem typ na to, abych hrála vyšetřovatelku," přiznala. Na roli zdravotní sestřičky si tak musela počkat až do letošního podzimu, kdy se znovu na televizních obrazovkách objeví. 

Zdroj: AhaOnline.cz, Expres.cz, CSFD, wikipedia.org

KAM DÁL: Ordinace v růžové zahradě: Diváci si vyprosili Čestmíra Mázla, Alena má ale jiného. Už ve čtvrtek na letišti!