Dojemný příběh prince Philipa. Jak pomohl malému synovi zesnulého prezidenta Kennedyho?

Princ Philip byl proslulý svým netradičním přístupem k problémům
 

Příběhů a vzpomínek na manžela královny Alžběty II. nadále přibývá. Princ Philip, Vévoda z Edinburghu, vedl dlouhý a bohatý život. Není se tak čemu divit, když i sama britská královská rodina přispěje při pietní vzpomínce méně známou epizodou, která odhaluje, jaký byl doopravdy člověk. 

Instagramový účet winsor.royal.family se v posledních dnech nemůže věnovat něčemu jinému než životu prince Philipa. Ten navždy odešel ve svých 99 letech. Královna Alžběta II. ovdověla a přišla o svého milovaného a také svérázného manžela. Princ Philip byl totiž zastáncem netradičních názorů a přístupů k řešení nepříjemných situací, o čemž svědčí i historka, která byla na instagramovém účtu sdílena pro ty, kteří pro prince Philipa truchlí v USA. O co šlo? 

Smrt Kennedyho

John Fitzgerald Kennedy byl zastřelen za bílého dne při jízdě v otevřeném cadillacu v americkém Dallasu. 22. listopadu 1963 tento demokratický a mezi občany velmi populární prezident zemřel. Královna Alžběta II. a princ Philip nemohli chybět na jeho pohřbu ve Washinghtonu o tři dny později. 

K této smutné události se váže dojemná historka, v níž hlavní roli hraje princ Philip. Když vdova Jacqueline Kennedyová hledala po Bílém domě svého tříletého, čerstvě osiřelého syna Johna Jr., otevřela dveře do jeho dětského pokoje a čekalo ji překvapení. 

Dobrý skutek

Za dveřmi totiž nenašla smutné dítě, plačící po svém tatínkovi. Místo toho zde ležel na podlaze princ Philip, který si s malým Johnem Jr. hrál a smál. Princ Philip tak údajně reagoval na otázky malého chlapce, který nejdříve pátral po tatínkovi a také zmínil, že si s ním na jeho narozeniny nikdo nehrál. 

Úctyhodné gesto prince Philipa připomíná královská rodina na svém Instagramu. Dojemnou historku doprovází fotografie z května roku 1965 u příležitosti předání britské půdy Spojeným státům Americkým. Zde malý John Jr. drží za ruku svoji matku a také Vévodu z Edinburghu. 

 

KAM DÁL: Sebral Čechům fotbal! Arenberger u lidí skončil dřív, než stihl cokoli rozhodnout