Křehké zdraví prince Filipa. Manžel královny Alžběty II. leží v nemocnici a bojuje o stoleté jubileum

Princ Philip, Vévoda z Edinburghu, zemřel ve věku úctyhodných 99 let
 

Jen několik měsíců mu chybí k tomu, aby dosáhl uctihodného věku 100 let. Téměř jedno století je na světě princ, který se stal manželem královny Alžběty II. Oba jsou příkladným párem už několik desetiletí a v současné době prochází pravděpodobně nejtěžší zkouškou. Princ Filip je totiž stále v nemocnici. 

Královská rodina pravidelně informuje o zdravotním stavu prince Filipa a vévody z Edinburghu skrze sociální média. Kdo by tak řekl, že britská monarchie je mimo moderní proud, bude se šeredně mýlit. Nikdo tak nemusí čekat na vydání nového čísla krutých bulvárních deníků, protože právě instagramový účet rodiny z Buckinghamského paláce dává veřejnosti informace z první ruky. Zdravotní stav prince Filipa totiž v jeho pokročilém věku budí zasloužený strach o život. 

Příběh z pohádky

Poprvé se s královnou Alžbětou II. potkali, když mu bylo 13 a jeho budoucí ženě 8 let. Zásadní jiskra však přeskočila o pět let později, kdy se znovu potkali na půdě námořní akademie Dartmouth, kde Filip v té době studoval. Po celou dobu druhé světové války si spolu dopisovali a po válce bylo rozhodnuto. 

Alžbětu zaujal svým humorem a šarmem. Rodiče s ní úplně nesouhlasili i proto, že se jednalo o jejího vzdáleného bratrance. Nic ji však nepřesvědčilo změnit názor. Už v roce 1946 ji Filip požádal oficiálně o ruku. 20. listopadu roku 1947 se ve Westminsterském opatství uzavřel sňatek a dodnes jsou bez viditelné chybičky svoji. 

Až dnes, pár měsíců před jeho kulatým a výjimečným jubileem, se celá rodina bojí o jeho zdravotní stav. Dle posledních zpráv ho nepříjemná infekce v těle nepustí z nemocnice domů do konce týdne. Držme tedy palce, aby tento pohádkový příběh z královské rodiny pokračoval co nejdéle. 

 

KAM DÁL: Komunistický špion ve službách CIA. Z doživotí se vyvlékl díky výměně s dalšími agenty

 


Zdraví a styl