Marilyn Monroe Východu. Češka Eva Herzigová dobyla svět díky podprsenkám a přežila těžký průběh koronaviru

Pro Evu Herzigovou byl revoluční rok 1989, a to nejenom z politického hlediska. Stěhovala se totiž do Paříže

V zahraničí bychom nenašli zářivější hvězdu modelingu s českým rodokmenem, kterou je topmodelka Eva Herzigová. Věk samozřejmě nezastavíš a v současnosti už ji neuvidíme na molech největších módních přehlídek světa. I tak se však jedná o velmi vlivnou osobnost, kterou jen na Instagramu sleduje přes 300 tisíc lidí. Jak se dostala do velkého světa módní branže? 

reklama

Dnes čtyřicetisedmiletá Eva Herzigová rozhodně nevypadá, že jí pomalu “táhne” na padesát. Stále okouzluje půvabem a Marilyn Monroe z Východu, jak jí zahraniční tisk přezdíval, se drží stále ve formě. Nákaza koronaviru pro ni byla zkouška ohněm, kterou však nakonec zvládla. K jejím narozeninám se však hodí poohlédnout, jak se vlastně Eva Herzigová dostala na vrchol společenského žebříčku? 

Holka z Litvínova

O její generaci modelek lze hovořit bez nadsázky jako o poslední poctivé vlně krásy. Mladičká Eva se v roce 1989 zúčastnila konkurzu agentury Metropolitan Models, ve kterém zvítězila. Ve svých šestnácti letech tak odcestovala do Paříže a nastartovala veleúspěšnou kariéru modelky. 

K tomu, aby se dostala do té úplně nejvyšší kategorie, jí pomohla podprsenka. V roce 1994 byla hlavní “tváří” reklamy na podprsenky zvané Miss Wonderbra. Po této veleúspěšné kampani vznikla ona přezdívka Marilyn Monroe Východu. Eva Herzigová se stala topmodelkou. 

Dívka z Litvínova tak cestovala po světě, dostávala grandiózní honoráře a samozřejmě se v tomto podivuhodném prostředí začaly otevírat pandořiny skříňky. Ke slávě patří i zvýšená pozornost veřejnosti, a tak se Eva Herzigová dostávala na titulní strany deníků, kde se spekulovalo o její závislosti na kokainu, ale také anorexii. 

Nejlepší z nejlepších

Od roku 1994 se tak jméno Eva Herzigová spojovalo s největšími značkami jako Victoria's Secret, Calvin Klein a po roce 2000 se stala hvězdou přehlídek modelů Versace a Hugo Boss. Kromě toho se z ní stala opravdová topmodelka, zahrála si i ve filmu, a to třeba po boku Gérarda Depardieu ve snímku Strážní andělé. 

To však nebyla jediná role. Diváci ji mohli vidět ve filmech jako Žena mého přítele, Modigliani, v experimentálních krátkých filmech blázna kinematografie Gaspara Noého s názvem Eva a také v posledních letech také ve snímcích z českého prostředí jako Pohádkář a Masaryk. 

Eva Herzigová skrze svůj instagramový účet referovala přes 300 tisíc sledujícím o svém vývoji nákazy koronaviru. Nákaza ji postihla kolem vánočních svátků, kdy byla fyzicky a psychicky na dně. Svěřila se s tím, jak pocítila, že je důležité jíst zdravě, cvičit a také ocenila, že existuje donášková služba na hotové jídlo. 

Eva Herzigová je již zdravá, nákazu přežila a sledovat její střípky ze života můžete i v současnosti. Přesvědčíte se, že na 47 let rozhodně nevypadá. 

KAM DÁL: Nejchlípnější básník historie Bukowski. Otec ho fyzicky týral a ženy pokládal za hloupá zvířata

 

reklama
#Eva Herzigová #topmodelka #modelka

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.