Ostravský umělec zve vojska NATO do Česka. Úřad vlády a post prezidenta podle něj ovládají nebezpeční psychopati

Umělec Jiří Surůvka je vedoucím ateliéru nových médií na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě
 

Aktuální pandemická situace v České republice se přirozeně odráží i na náladě ve společnosti. Lidé se čím dál častěji vyjadřují kriticky vůči vládě v čele s Andrejem Babišem. Češi si tradičně udržují i svůj typický humor. Korunu současné krizi nasadil umělec Jiří Surůvka ve svém facebookovém příspěvku. 

Poslední dny se česká politická scéna překonává. Nová tvrdá opatření a vláda bez důvěry přispívá k tomu, že někteří občané už vymýšlí až zoufalá řešení. Některé jsou sice s nadsázkou míněné satirické příspěvky, ale jeden takový jako kdyby mluvil velkému počtu občanů z duše. 

Už to není legrace

Příspěvek umělce Jiřího Surůvky v sobě má bezesporu velkou míru satirického humoru, ale na první pohled zcela absurdní příspěvek má v sobě až děsivý odraz reality. Na fotografii stojící Surůvka se synem stojí před tankem. Válka může začít.  

Zvací dopis! Žádám tímto dopisem o vpád vojsk NATO do Československa! Naše země se ocitla v rukou psychopatů s lidskou...

Zveřejnil(a) Jiri Suruvka dne Úterý 2. března 2021

Umělec do zbroje

Jiří Surůvka je v současnosti pedagogem a vedoucím ateliéru nových médií na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě. Ve své tvorbě se věnuje malířství, fotografii, ale také performace. Právě tomuto druhu umění se velmi blíží jeho poslední facebookový příspěvek.

Spoluzakladatel umělecké skupiny Přirození se tak připomněl veřejnosti. Umění by v některých žánrech mělo provokovat a podobné prohlášení je v tomto ohledu ideální varianta. Názor si však udělejte sami. 

KAM DÁL: Osm let uzamčená v jedné místnosti. Natascha Kampusch se měla stát panenkou pro psychopata

 

Klíčová slova: