Čínský hotel s ledními medvědy. Výhled z každého pokoje na malý výběh kritizují nejen ochránci zvířat

Lední medvědi mají svůj hotel. Z každého pokoje je na ně vidět
 

Čína je zemí neomezených možností. Mohou zde zmizet beze stopy nepohodlní lidé a ledním medvědům se staví hotely. Ty však neslouží pro pohodlí tohoto vzácného a nebezpečného zvířecího druhu, ale pro potěchu zdejších návštěvníků. Není tento turistický koncept už za hranicí humánního zacházení se zvířaty? 

V daleké severovýchodní čínské provincii Heilongjiang se otevřel hotel, který se považuje za první „hotel ledních medvědů“ na světě, přitahuje hosty, ale snáší se na něj i kritika kvůli zacházení s živými ledními medvědy, sděluje na svém webovém portálu CNN.  

Hotel Polar Bear je součást zábavního parku Harbin Polarland v hlavním a největším městě Heilongjiangu, Harbin. Ten otevřel své brány s příslibem nepřetržitého pozorování ledního medvěda ze všech 21 pokojů.

Medvěd, kam se podíváš

„Ať už jíte, hrajete nebo spíte, společnost vám budou dělat lední medvědi,“ uvedl v příspěvku ze dne 11. března oficiální účet Webin v Harbin Polarland. Lidé tak mohou sledovat dva lední medvědy ve vnitřní výběhu s umělým ledem a malými kalužemi vody. 

To se přirozeně nelíbí ochráncům zvířat, kteří se ozvali s kritikou. „Lední medvědi jsou v přírodě aktivní až 18 hodin denně a toulají se po domácích hřebenech, které se rozprostírají tisíce kilometrů, kde si užívají skutečný život,” sdělil agentuře Reuters Jason Baker, viceprezident skupiny PETA pro ochranu zvířat. 

KAM DÁL: Hvězdná zpěvačka oblečená jen do květin. Taylor Swift psala historii v překvapivé róbě

 

Klíčová slova: