Meteorický roj Perseidy dosáhne svého maxima: Uzdraví toxické vztahy, pomůže i k nové lásce

Meteorický roj Perseidy přichází každý rok
  |   zajímavost

Meteorický roj Perseidy má svůj radiant v souhvězdí Persea. Pochází z komety Swift-Tuttle a je tradičně činný právě v červenci a srpnu, konkrétně od 17. července do 24. srpna. Svého maxima přitom dosahuje mezi 11. a 13. srpnem. 

Někdy se Perseidám také říká Slzy svatého Vavřince, a to podle světce Vavřince, jenž slaví svůj svátek 10. srpna. Podle pranostik je právě jeho svátek začátkem podzimu a nese s sebou chladnější dny. Nutno říct, že podle plánovaného počasí mu to letos zřejmě nevyjde!

Příležitost k růstu se zesílí

Pro každého jedince jsou Perseidy příležitostí k růstu. Znáte staré známé: „Něco si přej, padá hvězda?“ Ty hvězdy jsou ve skutečnosti meteory, které budou létat po obloze a přinesou naději. Možná jste v posledních dnech cítili, že je vám tak nějak těžko. Více než obvykle. Vše se totiž mění a Slunce už se začíná blížit od racionální Panny, která se soustředí teď zejména na kariéru

Proto i naše zájmy se teď ubírají jiným směrem. Naděje, které jsme do léta vkládali, se rozplynuly pod tíhou starostí. Zdá se, že stojíme znovu na začátku. Právě v období maxima Perseid by se ale měly začít nejen partnerské, ale i rodinné vztahy uzdravovat.

A to zejména ty, které začínaly být pro jejich účastníky toxické. Ještě předtím však bude třeba překonat staré rány, otevřít se branám hojnosti a začít čerpat energii, která je nám primárně ku prospěchu. Tu získáme od lidí, se kterými nám je dobře, nikoliv z energetických upírů. 

Kde je nejlépe pozorovat?

První zmínky o Perseidách najdeme už ve staré Číně, a to kolem roku 36. Později existují také záznamy z Japonska a Korey. V Evropě Perseidy vešly ve známost až skoro o 800 let později. Přináší nejen unikátní podívanou, ale také šanci začít znovu. A tu si někdy přál každý z nás. 

Abyste létající meteory dobře viděli, měli byste se uchýlit někam, kde vás nebude řušit přílišné osvětlení. Například v Praze toho pochopitelně tolik neuvidíte. A to i z důvodu, že letos nepřichází žádná zvýšená intenzita roje, naopak viditelnost ještě sníží úplněk ve Vodnáři, který nastane v pátek 12. srpna ve 3:35. Právě kvůli němu se tak slabší z meteorů na obloze úplně ztratí.

Zdroj: wikipedia.org, irozhlas.cz

KAM DÁL: Byl slavný stanfordský vězeňský experiment Phillipa Zimbarda lež? Promluvili jeho účastníci


Životní styl

Zdraví

V obraze