Prymulovy úvahy o nadřazené rase, Zemanovo zmrtvýchvstání a Babišův ušlechtilý dar českému lidu

Prezident Zeman se konečně přestal bát a !už! podruhé se objevil na veřejnosti
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Máme za sebou další týden v nouzovém stavu. Vláda Andreje Babiše se činí, dře a dělá jedno rozhodnutí za druhým. Zatímco někteří občané sedí doma a koukají, jak jim krachují podniky, tak se země mění k nepoznání. Poslanci si nechali své platy v plné výši, řeči o solidárnosti tak zřejmě platí jen pro někoho. Přesto je někdy fajn se i na vážné věci podívat S NADHLEDEM.

  • Hlavní epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula přišel s myšlenkou, že „různé rasy mají různý počet receptorů a ten virus se na několik receptorů váže“. A pak ještě dodal, že „v Česku jsme asi z třetiny Germáni, takže by počty mrtvých nemusely být tak vysoké, jako tomu je například u jižních národů“. Panu Prymulovi posíláme bílé prostěradlo a nůžky, aby si mohl vyrobit pěknou kápi. Přidáváme výtisk Mein Kampf a jedno velké kladivo, kdyby si náhodou chtěl tyto myšlenky vytlouct z hlavy. Už v roce 1950 UNESCO vydalo stanovisko, že pojem rasa nemá žádné biologické opodstatnění. Navíc být v centru dění také znamená volit slova, kterých se hned nechytne kdejaký rasistický blázen.
  • Premiér Andrej Babiš se svou dvoumetrovou pomlázkou honil manželku Moniku po zahradě (samozřejmě s rouškou), Monča pískala a křičela, jak se k takové události hodí. „Čau lidi“ se zase ubezpečili, že mají lidového předsedu vlády a když jsou ty Velikonoce, tak si také spokojeně zabékali. Mimo záznam prý Monika uvedla, že nic tak velkého u Andreje ještě nikdy neviděla. Čemuž se nechce věřit, protože minimálně ego musí mít pan premiér obrovské.
  • Prezident Miloš Zeman opět promluvil k národu, což bylo na den zmrtvýchvstání Ježíše Krista více než symbolické. Jeden se mohl i vyděsit, na druhou stranu bylo jednodušší dětem vysvětlit, co vlastně ono vzkříšení znamená. Hlavě státu už teď nikdo nemůže spílat za to, že byl po většinu krize zalezlý kdesi v Lánech. Za poslední měsíc se totiž na veřejnosti ukázal už podruhé, což je prostě skvělé.
  • Ministryně financí Alena Schillerová odmítla návrh, aby mohl rodič zůstat po dobu nouzového stavu doma s dítětem a brát 100 procent platu. Jen o pár hodin později Sněmovna ukončila schůzi a o návrhu, aby si poslanci v rámci solidárnosti snížili během krize platy, se vůbec nejednalo. Našim zákonodárcům tak zůstanou penízky v plné výši. Je to tak samozřejmě správně. Lid totiž sedí doma a dloube se v nose, než se vyrazí registrovat na úřady práce. A zpovykaní živnostníci už mají odklepnuto 25 tisíc na hlavu, z čehož jistě ušetří alespoň na to konopné lano. Darmožrouti!
  • Čína zřejmě od samého počátku pandemie COVID-19 upravuje data o počtech mrtvých a nakažených, což asi vůbec nikoho nepřekvapuje. Skutečná čísla mohou být až osmkrát vyšší a vůbec není jisté, že se nákaza už daří zvládat. Přesto je tato země pro naši vládu vzorem a právě zde jsme čerpali data, podle kterých se poté postavil český plán jak zvládat nákazu. Jestli on není čas si vykopat jámu a buď ji použít jako bunkr, nebo hrob. Jedno z toho se evidentně bude hodit, když jsme zase jednou dali na komunistické politruky. Tak díky za nic...
  • Miliardáři po celé planetě se předhánějí, kdo dá více na boj s koronavirem. Bill Gates už věnoval přes 100 milionů dolarů, Mark Zuckerberg 25 a tak dále. I nejbohatší Čech Petr Kellner neškudlil, když České republice zaplatil zdravotní pomůcky za 100 milionů korun. Přidal se i premiér Andrej Babiš a národu věnoval sám sebe. Dře od svítání do soumraku a někdy i mnohem déle. Takový skutek je samozřejmě k nezaplacení a my moc děkujeme!
  • Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že letáky s rozhovory s pány Prymulou a Vojtěchem distribuované do schránek na konci března jsou stále aktuální a informace na nich se i dnes zakládají na pravdě. Takže máme všeho dost, COVID-19 je pod kontrolou a všechno je zalité sluncem. Je to samozřejmě nesmysl a na ministerstvu by buď měli změnit dodavatele, nebo rovnou matroš. Tohle se fakt nedá.
  • Vláda ve své moudrosti otevřela hobbymarkety a vlastně tak začala s promořováním, o kterém se zřejmě ministru Hamáčkovi každou noc zdá a budí ho ze sna. Nicméně davy nákupůchtivých občanů České republiky se nahrnuly do obchodů jako velká voda, dvoumetrové odstupy či hygienu často neřešily. Je skvělé, když vláda odborníků ví, co dělá, a z vlastních občanů si udělá pokusné králíky. Jestli se tady promořit nepovedlo, tak už asi nikde a národní imunita je na světě.
  • Naše vláda se rozhodla bojovat proti nezaměstnanosti, která zřejmě naroste kvůli jejím nařízením. Je dobré napravovat škody. Ale zase jsme v Česku, že? V Anglii, Švýcarsku, Dánsku či Německu už mají podnikatelé dávno peníze za kurzarbeit i na provoz firem na účtech a vláda garantuje likviditu. U nás nic. Tím vzniká druhotná platební neschopnost a rapidně se zhoršuje platební morálka. Takhle ale nezaměstnaných vážně neubude, naopak budou velmi rychle narůstat. Proč jen zase jdeme proti všem...
  • Mnoho chytrých hlav už jasně řeklo, že současná pandemie nového typu koronaviru není s ohledem na budoucnost nic neobvyklého a COVID-19 s námi zkrátka zůstane. Je výborné, že se vědci po celé planetě snaží najít lék, snad dokonce už brzy bude. Ovšem je třeba říct, že se stalo vlastně to, co se čekalo u nemoci příbuzné chřipce. S tím rozdílem, že nehrajeme podle "chřipkových" pravidel, ale podle "covidových". Restrikce stále platí, ekonomika umírá, firmy krachují, lidé přicházejí o živobytí. Tady je na místě se ptát, komu ty restrikce vlastně vyhovují, co?

KAM DÁL: Koronavirus u nás a v úspěšných zemích: Na západ od nás firmy už dostaly peníze, s pomocí tam jsou napřed.


Životní styl

Zdraví

V obraze