Rodiče posadili vlastní dítě na koleje a odešli. Vše jen kvůli slávě na sociálních sítích

Rodiče se snažili o dokonalý snímek jejich ratolesti na kolejích. Není ale jisté, zda by v případě blížícího se vlaku zvládli včas zareagovat (ilustrační foto)
  |   zajímavost

Mladý pár posadil svoje batole na železniční koleje a riskoval tak, že jejich dítě přejede vlak. To vše pouze kvůli trendu kolujícím na sociálních sítích. Lidé nemohli věřit tomu, kam až jsou lidé schopni zajít kvůli fotce.

Děsivá událost, zahrnující ohrožení dítěte, se stala v Anglii, konkrétně ve Walesu, tamní autority již ostatní rodiče před podobným nebezpečným chováním varovaly. Takový risk totiž za snímek či jiný typ příspěvku na sociální síti rozhodně nestojí.

Přihlížející, kteří nemohli věřit svým očím, riskantní chování rodičů nic netušícího dítěte natočili, video vyvolalo obrovskou odezvu.

Naprostá většina sledujících chování mladého páru kitizovala. Rodiče totiž nechali batole sedět samotné na železničním přejezdu, zatímco oni sami z kolejí odešli a z dálky své dítě fotili. Není tak jisté, zda by v případě blížícího se vlaku byli schopni včas zareagovat a dítě z železniční tratě včas odnést. Jejich snaha o "dokonalý" příspěvek tak mohla skončit tragédií.

Tamní autority obyvatele před tímto nebezpečným chováním nejen varovaly, ale také uvedly, že lidé, kteří neuposlechnou, může čekat pokuta ve výši několika desítek tisíc korun.

„Žádná fotka nestojí za to, abyste riskovali svůj život nebo život někoho z vaší rodiny,“ uvedl inspektor Richard Powell.

„Podobné chování, které zahrnuje zdržování se na železničním přejezdu za účelem focení či natáčení, je v rozporu se zákonem a hrozí vám tak pokuta ve výši až 1 000 liber,“ pokračoval. Všechny nadšence do sociálních sítí tedy při podobném chování může čekat pokuta ve výši v přepočtu 28 000 korun.

Zdroj: Daily Star

KAM DÁL: Muž si k žádosti o ruku vybral tu nejhorší možnou příležitost