Vražda Wattsových: Otec se zbavil těhotné manželky, dcery hodil do nádrže se surovou ropou. Kvůli milence

Ondrej Rigo vraždil ženy v přízemních bytech
  |   zajímavost

V roce 2018 otřásla Amerikou hrůzná vražda. Christopher Lee Watts se přiznal k vraždě manželky Shanann Cathryn Rzucek uškrcením. Později také k tomu, že své dvě dcery, čtyřletou Bellu a tříletou Celeste, udusil dekou přes hlavu. Nejdříve mu byl uložen trest smrti, ten byl ale v Coloradu v roce 2020 zrušen. Dnes si odpykává pět doživotních trestů bez možnosti podmínečného propuštění. Podle FBI je tento případ zvláštní tím, že Christopher po vyhlazení své rodiny nespáchal sebevraždu. Je to totiž v těchto případech obvyklé. 

V americkém městě Frederick ve státě Colorado došlo 13. srpna 2018 v ranních hodinách k vyvraždění rodiny Wattsových, zbyl jen otec. Právě ten byl pachatelem, jak se později ukázalo. Jeho rukám neušly ani jejich malé dcerky a nenarozený syn, který se měl jmenovat Nico. Jeho manželka byla totiž těhotná. 

Promyšlený plán Christophera Wattse

Známo je, že přibližně v 1:48 ráno 13. srpna 2018 vezla matku Shanann ze služební cesty její kamarádka a kolegyně Nickole Atkinson. Christopher měl být doma s dcerami. Později bylo nahlášeno pohřešování jak Shanann, tak malých děvčat. Později, když Shanann zmeškala pracovní schůzku, se ji vydala právě Atkinson hledat. Shanann v té době pracovala pro multi-level marketingovou firmu „Le-Vel“. 

Když se nedozvonila, informovala právě Christopera, který zavolal na místní oddělení ve Fredericku. Watts dal svolení k prohledání domu, ale nebyly nalezeny žádné stopy. Byla však objevena kabelka Shanann a její auto i s autosedačkami pro dívky bylo stále v garáži. Nechyběl ani snubní prsten. 

Další dítě prý nechtěl, toužil po milence

Christopher uvedl, že svou ženu od pěti od rána neviděl, dával rozhovory médiím a prosil o návrat své ženy a dcer. Zatčen byl o dva dny později, neprošel totiž testem na detektoru lži, a tak se následně přiznal. Před přiznáním požádal, aby si mohl promluvit se svým otcem. Tvrdil, že se chtěl rozejít se Shanann a ona v záchvatu vzteku své dvě dcery uškrtila a on potom v záchvatu vzteku uškrtil ji. Těla převezl na ropné skladiště. Těla dívek byla nalezena v nádržích na surovou ropu, Shanann byla nalezena pohřbena opodál jen pár metrů pod zemí.

Podle Christopherova právníka došlo k vraždě Shanann po hádce kvůli rozvodu. V průběhu vraždy tam přišla malá Bella, které měl říct otec, že je maminka nemocná. Naložil potom dívky bez autosedaček do auta včetně těla Shanann a jednu po druhé udusil dekou. Christopher se nakonec přiznal. Odsouzen byl k pěti doživotním trestům. Trest si odpykává v Dodge Correctional Institution, věznici s maximální ostrahou ve Wisconsinu. 

Popsal, jak zavraždil své dcery

Christopher byl obviněn ze čtyř vražd, včetně jejich nenarozeného syna Nica, obžalován byl také z nezákonného přerušení těhotenství a manipulace s tělem zemřelého. V červnu 2021 přinesl magazín Inside Edition písemné přiznání Wattse, který řekl, že oxytocin nalezený v těle Shanann jí píchl sám, aby ukončil její těhotenství. Myslel si, že bude snazší být s jistou Nichol Kessinger, když nebude Shanann těhotná. Jednalo se o jeho kolegyni z práce, se kterou plánoval společnou budoucnost. V současné rodině spatřoval překážku a rozhodl se ji odstranit. 

Popsal také, jak usmrtil své dvě dcery.

„Když začala být malátná, tak jsem nějak věděl, jak jí zmáčknout krční žíly, až se jí přerušil přítok krve do mozku, a pak odpadla.“ (...) „Její oči se naplnily krví, když se na mě dívala, a zemřela. Věděl jsem, že je po ní, když povolila.“

O případu bylo natočeno několik dokumentů, jeden z posledních najdete na Netflixu jako Americká vražda: Rodina od vedle. 

Zdroj: meaww.com, Netflix, wikipedia.org, ktbs.com

KAM DÁL: Gigolo chtěl prodat Karlštejn, obdivoval Hitlera a spolupracoval s gestapem. K prodeji ho prý inspiroval Lobkowicz.


Zdraví a styl