Zajímavé archeologické odhalení. Odborníci zjistili, že faraon byl zabit na popravišti

Slavný faraon nebyl zabit v bitvě, ale na popravišti, odhalila nová studie
 

Moderní technologie a vědecké postupy odhalily novou a dosud neznámou historickou skutečnost. Významný faraon Sekerente Tao II. nebyl zabit v bitvě, jak se historikové dodnes domnívali, ale pravděpodobně byl usmrcen při ceremoniální popravě. 

Mumie slavného faraona mluví k vědcům i po několika tisících let po jeho smrti. Ještě v šedesátých letech bylo jeho tělo pod rentgenem, kdy se zjistilo, že byla jeho hlava smrtelně poraněna, což na první pohled balzamovači skvěle zamaskovali. První předpoklad tak hovořil o tom, že byl zabit v bitvě nebo atentátem. Odborníci však odhalili jinou skutečnost. 

Ceremoniální poprava

Po novém skenování mumie a vytvoření 3D modelu jeho hlavy se však otevřela nová teorie, která hovoří o ceremoniální popravě. Archeolog Zawi Hawass a profesor Káhirské univerzity Sahar Salim jsou si ohledně této teorie zcela jisti. 

Při nové a důsledné práci se odhalil nový charakter ran, které nebyly rozpoznané při rentgenech z šedesátých let. Serekente Tao II., kterému se říkalo “Odvážný", bojoval ve své dynastii proti Hyksosům. 

Vědci porovnali zbraně, kterými mohl být z ruky tohoto nepřítele zabit, včetně sekyrek, kopí a několika dýk, které jsou uložené v egyptském muzeu v Káhiře. K jejich teorii přispívá i fakt, že měl faraon zdeformované ruce, které byly svázané za zády, což mu bránilo k obraně před osudnou ranou do hlavy. 

Výsledky výzkumu jsou pro svět archeologie opravdu senzační, protože se na podobné výsledky čekalo několik desítek let od chvíle, kdy byla mumie Serekenteho objevena na konci 19. století. 

KAM DÁL: Nejhorší mučící metody kolébky demokracie. Když se moc USA nad vězni vymkne kontrole

 

 

Klíčová slova: