Půda zdarma? U Dobřichovic si můžete vypěstovat, co chcete

Na tomto poli můžete pěstovat zdarma!
  |  

Se zajímavým návrhem přišel Ondřej Kopička, průkopník v oboru zemědělství a potravin. Ten si pořídil pozemek mezi Dobřichovicemi a Mokropsy a nyní jej nabízí komukoliv k užívání. A to zadarmo.

 

Pěstujte zcela zdarma

Pokud si chcete vyzkoušet, jaké to je pěstovat si potraviny stejně jako tomu bylo třeba před sto lety, nyní máte možnost, a to zcela zdarma. Ondřej Kopička nabízí komukoliv, aby si na jeho pozemku vypěstoval jakékoliv plodiny. K dispozici je tedy půda, pro každého asi o výměře 35 m2, což není rozhodně málo.

 

Bez vody a elektřiny

Půjde ale o zemědělství, při kterém nemůžete počítat s nějakým ulehčením moderní mechanizací. Nejbližší parkoviště je prý zhruba kilometr daleko, na pole lze dojít pěšky, nebo na kole. Dobře je pozemek dostupný také z Prahy, dojedete sem zhruba za 15 minut ze Smíchovského nádraží. Voda na pozemku také není, je třeba ji brát v řece, která je vzdálená 100 metrů. Na pozemek mají zakázaný vstup psi. Nářadí musí mít každý vlastní, ale lze jej uschovávat v maringotce, která se na pozemku nachází. Pěstovat zde můžete cokoliv jednoletého, co prý není v ilegalitě.

 

Čekají vás dožínky

Pokud se s těmito náročnějšími podmínkami popasujete, čeká vás například i odměna ve strávení společných chvil nad sklizní: „O dožínkách bychom se mohli sejít a udělat si společnou večeři z toho, co sklidíte. Budu rád, když místo nájmu občas uděláte něco pro dobro celýho pozemku, třeba postavíte kompostér nebo stlučete lavičku k ohništi. Ale to už je věc čistě dobrovolná,“ uvádí Ondřej Kopička. Pokud vás tato idea nadchla, kontaktujte Ondřeje Kopičku na e-mailu

ondra@winepunk.cz

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru