Vlasový stylista radí, jak vaši hřívu ochránit před poškozením

Jak v létě pečovat o vlasy?
  |   zajímavost

Zdravé a krásné vlasy si můžete udržet navzdory tomu, že na ně v létě působí řada nepříznivých vlivů od ostrých slunečních paprsků přes mořskou a chlorovanou vodu až po vítr, který je tak rád zacuchává... Spolu s vlasovým stylistou Danem Paškem vám poradíme, jak pečovat o hřívu, aby zůstala vaší ozdobou!

Braňte se žhavým paprskům

Ačkoliv je sluneční svit příjemně hřejivý, pro vlasy může představovat velkou zatěžkávací zkoušku. Vysoké teploty mohou mít na svědomí jejich lámání, třepení konečků či spálení vlasové pokožky. V parných dnech proto schovejte raději svou "korunu krásy" pod slušivý slamák, kšiltovku či šátek. „V létě doporučuj používat UV ochranu i na vlasy a při koupání ve vodě vlasy nijak následně nelámat v drdolech či culíkách,“ vysvětluje pro Čtidoma.cz vlasový stylista Dan Pašek z kadeřnického salónu The Trim.

Po koupání vlasy nedrhněte

Plavání, cákání, šnorchlování či vodní hrátky jsou zkrátka neodmyslitelnou součástí dovolené. Mokré vlasy bývají ovšem mnohem náchylnější k poškození a chlorovaná i slaná voda je pro ně "zabijákem". Vždy je tedy po koupání opláchněte sladkou vodou, klidně si ji doneste v pet lahvi, pokud na pláži není k dispozici sprcha.

Těmito hair stylingy letos v létě zabodujete!
Vsaďte na vrstvené a texturované střihy anebo lehké letní mikádo. Do módy se vrací též retro a stejně jako loni je in i již zmíněný messy style, což je ledabylý texturovaný účes, který vypadá jako přirozený "rozcuch" à la právě jsem přišla z pláže. Místo barvy v létě raději vsaďte na šetrnější přeliv, jenž nezasahuje do vnitřní struktury vlasu. Pokud budete chtít vlasy barvit, svěřte se do rukou odborníka.

Pozor dávejte i při samotném vysušování – třením o froté ručník můžete způsobit krepatění a narušit přirozenou strukturu vlasů. Místo "drhnutí" jen vodu opatrně vymačkejte, třeba do starého bavlněného trička. Jemně si počínejte také při rozčesávání – nejprve projeďte konečky hřebenem se širokými zuby. Další rozčesání vždy začněte o kousek výš, až se postupně dostanete ke kořínkům.

Nechoďte spát s mokrou hlavou!

Večer vlasy umyjte a ošetřete. Zhruba jednou týdně dopřejte svým kadeřím regenerační masku, která chrání vlasy před škodlivým účinkem slunečních paprsků a působením soli. Odborníci ovšem varují před spaním s mokrými vlasy!

„Vlasy byste měli vždy vysušit, nenechávat uschnout samovolně nebo chodit spát s mokrou hlavou. Vždy pročesat a promasírovat tak i pokožku hlavy,“ upozorňuje kadeřník Dan Pašek, jak v létě chránit vlasy před poškozením. Vždy proto vlasy následně vyfoukejte, alespoň od pokožky. Snížíte tím riziko tvorby lupů a různých plísní. Důležité je však vybrat správný fén, který vlas nepřetěžuje extrémní teplotou.

Vlasy jako v bavlnce...

Hýčkejte svou hřívu a vyhýbejte se rizikovým faktorům, které by ji mohly v létě poškodit. Patří mezi ně například příliš vysoké teploty při úpravě účesů. Pakliže se rozhodnete vytvarovat svou hřívu do dokonalého stylingu, vsaďte na kvalitní pomocníky, které mají inteligentní regulaci teploty a brání tak poškození. „Na silnější vlasy je skvělý styler Dyson Airwrap. Vlas krásně uhladí speciální technologií zvanou Coanda efekt, která ostatním foukacím kulmám chybí, dodá jim pohyb a přirozené vlny. Na jemnější vlasy, aby vlny držely, použijeme žehličku s pohyblivými destičkami. Díky tomu je šetrná a vytvoříme s ní romantické i messy vlny,“ doporučuje Dan Pašek. Před kulmováním či žehlením také vždy používejte speciální produkty pro tepelnou ochranu.

Místo sponky stuha ve francouzském stylu

Při tvorbě účesu nepoužívejte kovové sponky ani gumičky s kovovými částmi, které mohou vlasy lámat. Naopak vsaďte na francouzský šarm a zapleťte si do vlasů stuhu pro oživení svého hair stylingu! Šetrné k vlasům jsou také gumičky Invisibooble nebo saténové gumičky. Zkroťte jimi své prameny zejména ve větrném počasí, uchráníte je tím před zacucháním a následným lámáním.

Tip na skvělý letní účes: Vyčarujte si plážové vlny à la éterická víla!
Díky difuzéru můžete vytvořit přirozené vlny raz dva! Nástavec je zkonstruován tak, aby rovnoměrně rozptyloval vzduch, čímž se snižuje kudrnatost vlasů a vznikají krásné kadeře.

Stačí těchto 5 jednoduchých kroků:

  • Krok 1: Po umytí z vlasů jemně vytlačte přebytečnou vodu. Naneste zvlhčující krém určený pro hydrataci přírodních vln a kadeří. Poté si vezměte hřeben se širokými zuby a vlasy rozčešte.
  • Krok 2: Nasaďte na vysoušeč vlasů difuzér. Nastavte foukání vzduchu na nízkou hodnotu, díky tomu se nenaruší přirozený tvar vlasů. Vyberte nastavení teploty podle síly vlasů – nízká pro jemné vlasy, střední pro střední hustotu a vysoká pro pevné vlasy.
  • Krok 3: Nejprve vysušte horní část vlasů, aby se zachoval objem. Toho lze dosáhnout nakloněním hlavy vzhůru a sušením u kořínků vlasů.
  • Krok 4: Nyní si vezměte jednotlivé prameny a vložte je do difuzéru. Při umísťování vlasů do difuzéru dbejte, aby byly blízko pokožky hlavy a docházelo jen k minimálnímu pohybu. Snažte neotáčet a nehýbat difuzérem z místa na místo, to by mohlo narušit přirozené kadeře a vlasy by byly příliš kudrnaté.
  • Krok 5: Postup opakujte po celé hlavě, dokud není zcela suchá. Poté techniku ​​opakujte pomocí studeného vzduchu, abyste vlny zafixovali. Nakonec pomocí lehkého séra zvýrazněte vlny a kadeře a upravte je do požadované podoby.

Zdroj: vlasový stylista Dan Pašek

KAM DÁL: Blondýna s vlasy po stehna prozradila tajemství, jak o ně pečuje. Stala se hitem.


Zdraví a styl

Historie