Jak se zbavit nafouklého břicha: Pomůže jeden jednoduchý tip

S nadýmáním vám mimo jiné může pomoci i pomalá konzumace jídel
  |   zajímavost

Řadu z nás trápí nafouklé břicho, které nám ubírá sebevědomí. S takovým problémem totiž můžeme na nošení upnutého oblečení zapomenout. Nadýmání se ale lze poměrně lehce zbavit. Všichni asi víme, co nejíst, existují ale i jiné tipy a triky, které vám s tímto nepříjemným stavem mohou pomoci.

Naprosté většině lidí na jejich těle něco vadí, a to zejména během letních měsíců, kdy naše oblečení odhaluje podstatně více než v zimě. K těm nejběžnějším problémům, které se lidem na jejich postavě nacházejí, patří kila navíc a nafouklé břicho.

Špatné zažívání a hromadění plynu ve střevech totiž může náš nedostatek sebevědomí kvůli několika kilům navíc ještě podstatně znásobit.

Jedním z těch nejsnadnějších a nejrychlejších kroků, jak se cítit lépe v šatech nebo upnutých džínách, je zbavení se plynatosti. Nadýmání je nejčastěji způsobeno určitými druhy jídel a nápojů. Může jít ale i o vážnější problémy se zažíváním, jak na svém webu uvádí Národní zdravotní služba.

V momentě, kdy už jste vyzkoušeli všechno a stále se vám nedaří se tohoto nepříjemného problému zbavit, je ideální poradit se o vašich symptomech se specialistou. Může se totiž mimo jiné jednat o intoleranci nějakého druhu jídla nebo i o syndrom dráždivého trakčníku.

Nejčastější příčiny nadýmání

Pokud trpíte plynatostí a chcete se jí zbavit, je nutné, abyste se vyhnuli mimo jiné následujícím potravinám:

  • zelí
  • luštěniny
  • sodovky
  • nápoje s obsahem kofeinu
  • průmyslově zpracované potraviny
  • jídla s vysokým obsahem cukru nebo tuku
  • pálivá jídla

Naštěstí ale existuje i hned několik jednoduchých tipů a triků, jak se nadýmání spolehlivě vyvarovat. S tímto problémem vám mimo jiné může pomoci dokonce i pravidelný pohyb, dostatečná hydratace, potraviny s vysokým obsahem vlákniny a rozdělení jídel na menší porce.

Jezte pomalu

Jedním z těch nejdůležitějších tipů je ale podle expertů pomalá konzumace potravy, jak uvádí Insider. Když totiž jíme ve spěchu, tak sousta hltáme a spolu s jídlem tak polykáme i vysoké množství vzduchu, který poté v zažívacím traktu působí problémy.

Zdroj: Insider, National Health Sevice

KAM DÁL: Celulitida: Zbavte se jí pomocí kávy