Neodtéká vám dřez nebo se z něj šíří nepříjemný zápach? Zbavte se těchto problémů snadno a rychle

Odpady je potřeba čistit minimálně jednou měsíčně
 

Za téměř všechny možné nesnáze, které mohou nastat s vaším dřezem, umyvadlem nebo vanou, mohou usazeniny v odpadní trubici, jejichž čištění se může proměnit v noční můru, pokud nevíte, jak na to. Naštěstí ale na tento zapeklitý úkol existuje pár levných, rychlých a jednoduchých tipů.

U dřezů, umyvadel, ale dokonce i u vany se může velmi lehce stát, že voda neodtéká tak rychle, jak by měla, nebo z odpadu vychází nepříjemný pach.

Silné chemikálie nepotřebujete

Naštěstí ale existují způsoby, jak odpad spolehlivě vyčistit, a dokonce k tomu ani nepotřebujete žádné potenciálně nebezpečné čističe, které obsahují velmi silné chemikálie. Jde to i jemně s pomocí několika ingrediencí, které už nejspíše máte doma.

Nejen, že se tak vyhnete vystavení se "chemii", ale také vás celé čištění vyjde mnohem levněji a pozitivní výsledek je zaručen. Existuje hned několik způsobů, jak odpady rychle a levně vyčistit, každá hospodyňka přísahá na něco jiného.

Jedlá soda a ocet

Jednou z nejoblíbenějších metod, jak vyčistit dřezy a umyvadla, je nasypat do jejich odpadu jedlou sodu, zalít ji bílým octem a nechat směs působit po dobu 30 minut. Po uplynulé půlhodině je ideální odpady ještě zalít vařicí vodou.

Pokud chcete předejít tomu, že se vám vana nebo dřez ucpou nebo se z nich bude linout nepříjemný zápach, stačí je tímto způsobem čistit minimálně jednou měsíčně.

Pokud se vám ovšem tato metoda nezamlouvá, nezoufejte, existuje ještě nespočet dalších.

Coca-Cola

Někteří dokonce i přísahají na čištění odpadů za pomoci Coca-Coly. Prý stačí zakoupit si litrovou flašku tohoto nápoje a nalít ho do odpadu.

Jeden litr Coca-Coly je údajně dostatečný pouze pro jeden dřez, umyvadlo nebo vanu. Tento šumivý nápoj prý stačí nalít do znečištěné odpadní trubice, nechat působit a výsledek je údajně zaručen.

Na kominíka

Dokonce je tu i způsob, jak odtoky vyčistit manuálně. Bude vám k tomu stačit jen čisticí kartáček na vnitřky lahví, který zakoupíte v jakýchkoliv domácích potřebách.

Tím poté odpadní trubici vyčistíte stejným způsobem, jako byste čistili vnitřek lahve, a máte vystaráno.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Perfektní trik pro ženy, které žijí samy. Jak zajistit, aby vaši osamělosti někdo nevyužil?