Odolný tuk na břiše: Zatočit s ním můžete pomocí jedné běžné potraviny

Se zbavením se odolného tuku na břiše vám pomohou mimo jiné i obyčejná vajíčka
  |   zajímavost

S tukem uloženým v oblasti břicha má potíže celá řada z nás. Tento typ tuku ale bohužel není jen kosmetickým problémem, může také negativně ohrozit naše zdraví. Je tedy ideální se ho zbavit co možná nejdříve.

Naštěstí existuje hned několik způsobů, které vám pomohou zbavit se právě odolného tuku na břiše.

Několik kil navíc v oblasti pasu je běžným problém, kterého se poměrně těžce zbavuje. Nelze totiž zhubnout jen určitou část tuku na těle. V momentě, kdy se budete chtít zbavit přebytečných kil v oblasti pasu, je tedy nutné se zaměřit na celkovou ztrátu hmotnosti. Na specifický druh uloženého tuku nelze zacílit ani pomocí stravy, ani pomocí specifických cviků.

Jak se zbavit odolného tuku na břiše pomocí "pravidla pěsti" najdete zde.

Viscelární tuk

Se zbavením se přebytečných tukových zásob uložených v oblasti pasu bychom ale rozhodně neměli dlouho otálet.

V oblasti břicha se totiž tukové zásoby neukládají pouze na jeho povrch, tedy hned pod kůži, ale také hluboko mezi orgány, kde poté mohou zvyšovat riziko vzniku hned několika vážných onemocnění, mezi které patří mimo jiné:

  • kardiovaskulární choroby
  • inzulínová rezistence
  • kolorektální rakovina
  • vysoký krevní tlak
  • problémy s dýcháním
  • vysoká hladina cholesterolu
  • cukrovka

Rozhodně ale není ideální vsadit na drastické diety, které slibují dramatické změny za týden či dva.

Podstoupení takové diety vám totiž zpočátku v celé řadě případů pomůže shodit několik kil navíc, ale nakonec tento způsob hubnutí často vede k takzvanému jo-jo efektu. Řeč je o tom, že většina lidí, která zhubne tímto způsobem, nabere kila, kterých se jim podařilo zbavit, do několika týdnů zase zpět.

Tomu se můžete vyhnout postupným, ale udržitelným hubnutím, kterého dosáhnete změnami jídelníčku a pravidelnou fyzickou aktivitou.

S hubnutím vám pomohou vajíčka

Se zbavením se přebytečných kil vám mohou pomoci obyčejná vajíčka.

Studie dokazují, že vám s hubnutím může pomoci pravidelné zařazení této potraviny do vaší stravy. Ideální je vejce do jídelníčku zařadit minimálně pětkrát týdně. Obsahují totiž velké množství proteinu, který vám mimo jiné pomůže zahnat hlad, navozuje totiž pocit plnosti.

Dále také poslouží k posílení svalů, a tím pádem i většímu množství spálených kalorií, což povede ke ztrátě nadbytečných kil.

Jak se zbavit odolného tuku během menopauzy najdete zde.

Zdroj: Express, Mayo Clinic, Science Direct

KAM DÁL: Jak chytře a jednoduše ušetřit při vaření: Kde děláte chybu?