Důležitá spojnice mezi centrem Berouna a jižní částí je otevřena

Most na Zavadilku v Berouně je opět průjezdný. Nejen místním se ulevilo. Most je totiž důležitou spojnicí mezi centrem s jižní částí města a okolních obcí
Zobrazit fotogalerii (5)
 

Dobrá zpráva pro řidiče! Most na Zavadilku v Berouně je od pondělí opět průjezdný. Městu se podařilo tuto důležitou spojnici mezi centrem a jižní částí města zprovoznit v předstihu.
 

Most na Zavadilku byl oficiálně v pondělí 16. října po necelých pěti měsících opět zprovozněn. Původní devítiměsíční uzavírku se díky jednání zástupců Berouna podařilo snížit na polovinu.
"Rekonstrukce mostu na Zavadilku je velmi důležitá, protože se jedná o jedinou zdejší spojnici mezi centrem s jižní částí města a okolních obcí," uvedl starosta Ivan Kůs. Proto také byla rekonstrukce mostu pod drobnohledem občanů.

Beroun-Zavadilka je část města Beroun v okrese Beroun, nachází se na jihu města. Je zde evidováno 204 adres. Trvale zde žije přes 500 obyvatel.

Oprava měla svá specifika

Na začátku probíhala pouze částečná uzavírka s ohledem na zajištění dopravní obslužnosti. Po celou dobu byl také zachován průchod pro pěší. "Dalším specifikem byla nutná koordinace prací se stavbou na železniční dráze," naznačili zástupci dodavatelské firmy.

Most, který je v majetku Středočeského kraje, prošel důkladnou opravou, která zahrnovala frézování vozovek, odstranění mostního příslušenství a říms, sanaci spádového betonu, nové mostní římsy, mostní vybavení, úpravu trakčního vedení pod mostem, položení nového povrchu i úprav chodníků.  Nyní budou pokračovat sanace spodní stavby mostu a dokončovací práce. Ty už ale podle slov zástupců dodavatele provoz na mostu neovlivní.

Řidiči si mohou vyzvednout zálohy za parkovací karty

"Obyvatelé, kteří využili možnosti a po dobu uzavírky nechávali své vozy na parkovišti P+R pod dálničním mostem, mohou nyní odevzdávat parkovací karty a bude jim vrácena záloha,“ vzkázal místostarosta Michal Mišina. Karty je možné odevzdat v pondělí v úředních hodinách v budově Policie ČR v Tyršově ulici.

Starosta Kůs: Most bude mít v příštím roce jméno

A jedna zajímavost závěrem. Starosta Berouna Ivan Kůs prozradil, že most na Zavadilku bude mít od příštího roku jméno. Pojmenován bude podle německého partnerského města Goslar. "Slavnostní přejmenování se uskuteční příští rok v rámci Dnů evropského dědictví za přítomnosti zástupců města Goslar," prozradil starosta.

Klíčová slova: