Po požárech autobusů v Letňanech stahuje dopravní podnik autobusy typu City Bus

Po požárech autobusů v Letňanech stahuje dopravní podnik autobusy typu City Bus
  |  

Ve středu a ve čtvrtek hořely v ulici Tupolevova v Letňanech autobusy, které vyjely na lince 195. Nyní se Dopravní podnik hlavního města Prahy rozhodl, že vyřadí dočasně z provozu ty typy autobusů, které hořely.

Dopravní podnik autobusy prověří

Dopravní podnik odstaví odstaví z provozu všechny nízkopodlažní kloubové autobusy KbN City Bus – Euro 3 a Euro 4. Celkem 47 autobusů projde mimořádnou kontrolou v souvislosti s nedávnými požáry dvou autobusů tohoto typu. Kontrolu budou provádět vybraní speciálně proškolení pracovníci DPP a zaměří se při ní především na motorovou část autobusů. Jak jsme již informovali, motor je v těchto autobusech blízko rozvodného systému elektřiny, což může způsobovat problémy. Případné závady hodlají opravit, ale před tím, než půjdou autobusy znovu do provozu, proběhne ještě jedna kontrola, aby byla zajištěna maximální bezpečnost cestujících a podobné incidenty se již nemohly opakovat.

 

Autobusy v provozu až po kontrole

„Toto mimořádné dočasné protipožární opatření jsme se rozhodli přijmout jako důsledek dvou událostí v předešlých dnech. Bezpečnost cestujících i našich zaměstnanců je pro nás na prvním místě, proto nebudeme vybrané typy autobusů City Bus nasazovat zpět do provozu až do chvíle, než projdou důkladnou kontrolou. Intenzivně pracujeme na zjištění příčiny,“ uvedl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel a předseda představenstva DPP. Zajímalo nás, zda tedy nehrozí, že v předvánočním shonu budou Praze chybět autobusy: „V žádném případě, autobusů máme ve vozovém parku dostatek. Nahrazujeme je typy SOR NB18,“ sdělila nám Aneta Řehková, tisková mluvčí Dopravních podniků.

 

Autobusy typu SOR NB18 jsou také kloubové a nízkopodlažní, který je z produkce společnosti SOR Libchavy. Jde o autobusy výrazně mladší, jejich prototypy byly představeny v roce 2006. Tato společnost vyhrála v roce 2009 výběrové řízení na dodávku nových autobusů pro Prahu, tento rok začaly být autobusy tohoto typu Dopravnímu podniku také dodávány.