Berounský toxi tým objevil varnu pervitinu a zadržel dva recidivisty

Máte pocit, že o dealerech s pervitinem slyšíte poměrně často? Není divu. Na základě vyšetřování berounského toxi týmu bylo za poslední tři roky obviněno přes sto osob.
  |  

Berounští kriminalisté zadrželi dva dealery, kteří vařili a prodávali pervitin ve dvou okresech. Oba muži za sebou mají pestrou trestní minulost.

Dva kumpáni měli drogový byznys jasně rozdělený. 49letý muž přibližně každých čtrnáct dnů uvařil várku pervitinu. Následně ji prodával v berounském okrese a v Praze. Jeho 42letý „kolega“ se soustředil čistě na prodej. Jeho revírem bylo okolí Zábranského parku v Berouně.

Výrobce pervitinu se krátce po propuštění z vězení ke své „živnosti“ zase vrátil

Oba dva včera zadrželi kriminalisté. Berounský toxi tým ve spolupráci se zásahovou jednotkou Středočeského navíc zajistil kompletní varnu pervitinu. Drogu zde měl starší z mužů vyrábět nejméně od února 2015 až do doby svého zadržení 2. prosince tohoto roku. V rámci domovní prohlídky nalezli i vyrobenou drogu.

Trestní rejstřík obou dealerů je skutečně bohatý. „Oba muži mají v rejstříku trestů již více než deset záznamů pro různou trestnou činnost včetně drogové. 49letý muž byl pro totožnou trestnou činnost na konci loňského roku podmíněně propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková. "Oba jsou stíháni vazebně." 

Za poslední tři roky čelí za obvinění v souvislosti s pervitinem více než 100 lidí

O tom, že tento případ není tak ojedinělý, svědčí statistiky berounského okresu. Kriminalisté z toxi týmu obvinili v souvislosti s drogovou trestnou činností za poslední tři roky více než sto osob, mezi nimiž byli distributoři i samotní výrobci pervitinu. Dále zajistili několik pervitinových varen. 

O jednom z těchto případů jsme psali v průběhu prázdnin. Tehdy kriminalisté zadrželi mladou matku tří dětí, která zásobovala narkomany pervitinem dokonce pět let.