Vlaky na Praze – západ: Jak jezdí podle nových řádů?

Z Řevnic a do Řevnic jezdí ráno a večer celkem o čtyři vlaky více. Spojení pochopitelně pomáhá i Černošicím (na obrázku).
  |  

Od neděle jezdí vlaky podle nových jízdních řádů. Jedná se především o posílení vlaků v pracovní dny. Zlepšila se i provázanost přípojů, kdy cestující místo do rychlíků přestupují na osobní vlaky.

V Hostivicích vyjely osobní vlaky

Na trati Hostivice – Podlešín jezdí po 11 letech osobní vlaky. V úseku Hostivice – Středokluky vyjíždí každý den 4 páry vlaků v ranní a 3 páry v odpolední špičce. Jízdní řád na trati 121 mezi Hostivicemi - Podlešínem a zpět k přečtení zde.

Hostivickým se rovněž uleví při přestupu na vlak do a od Kladna. Místo rychlíků a spěšných vlaků mohou nově nasednout na osobní vlaky. Na celé trati Praha – Hostivice – Rudná u Prahy pak dochází k časovému posunu všech vlaků zhruba o 30 minut. Důvodem je zachování přípojových vazeb v Rudné u Prahy na vlaky na trati č. 173 (linka S6 PID), u kterých také došlo k časovému posunu. Ve dnech školního vyučování jede mezi Rudnou a Prahou o jeden spoj navíc. Mezi 7. a 8. hodinou ranní tedy můžete jezdit po půl hodině. Jak se změny konkrétně odrazily v jízdním řádu je k vidění zde.

Praha – Beroun – všude zastavujeme a více se jezdí do Řevnic

Velké události se dějí rovněž na trase Praha - Beroun. Linka S7 z Řevnic nyní sviští přes Hlavní nádraží v Praze až do Českého Brodu. Konkrétně se jedná ve směru z Řevnic o šest ranních spojů, které jezdí po půl hodině od 4:31 do 7:51. A o pět odpoledních spojů, které z Řevnic vyjíždějí od 15:21 do 17:21. Z České Brodu tyto přímé spoje vyrážejí po půl hodině mezi 6:18 a 7:18. Odpoledne jedou každou půlhodinu od 14:48 do 18:18. 

Celkem čtyři vlaky jedoucí z Hlavního nádraží pak nekončí v Radotíně, ale míří až do Řevnic. Jedná se o vlaky, které vyjíždějí z Hlavního nádraží v 7:57 a 18:57. V opačném směru z Řevnic se jedná o spoje v 8:21 a 19:51. Zrychleným vlakem se na této trase již nesvezete, všechny zastavují. Jízdní řády linky S7 k nahlédnutí zde.

Na trati Praha – Rudná u Prahy – Beroun na lince S6 došlo k časovému posunu všech vlaků ve špičkách (tzn. třicetiminutové intervaly) o několik minut i v sedlech (při hodinových rozdílech), kde se čekací doba zkrátila zhruba na 30 minut. Ke změnám došlo především kvůli přípojům ve stanici Praha – Smíchov ve směru a ze směru na Prahu hl. nádraží. Jedná se i o přípoje právě na výše zmiňovanou linku S7, která jezdí mezi Prahou a Berounem přes Černošice a Karlštejn. Jak jezdí vlaky na lince S6 se můžete podívat tady.

Nové vlaky na trase Praha – Vrané nad Vltavou – Davle

Na trase mezi Prahou a Dobříši došlo k posílení vlaků v ranní a odpolední špičce. Ve směru z Prahy do Vraného nad Vltavou vyjíždí nově vlak v 7:25. Opačným směrem jede v 8:02. Odpoledne je spoj prodloužen až do Davle a zpět. Z Prahy vyjíždí vlak v 15:25, z Davle v 16:50. Změny na trati 210 souhrně v jízdním řádu si prohlédněte zde.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru