Trať Praha - Úvaly hlásí splněno, hotovo a předáno!

10.08.2016 - 11:29   |  

Téměř tři roky pracovali dělníci na trati z Prahy do Úval, aby ta vyhovovala nejpřísnějším kritériím. Po letech omezení je možné trať konečně plně využívat, navíc zde vyrostla nová železniční zastávka. 

Cílem rekonstrukce bylo zvýšení rychlosti, nyní mohou po této trati svištět rychlíky rychlostí až 160 kilometrů v hodině. Paradoxem je ovšem to, že přesně v den, kdy mohly vlaky jezdit rychleji, doplatila na svou neopatrnost žena, kterou v Běchovicích vlak srazil. Bohužel lidi, kteří přecházejí koleje v místech, kde se to nesmí, místo aby použili přechod, vidíme stále.

 

Pojedete rychleji a pohodlněji

Dále se zlepšila prostorová průchodnost a únosnost železničního svršku: „Hlavním přínosem stavby je zvýšení kvality osobní dálkové dopravy, a to zejména z hlediska vyššího pohodlí při cestování a běžného dosahování maximálních možných rychlostí až do 160 km/h,“ sdělil generální ředitel Správy Dopravní železniční cesty Pavel Surý.

 

Oprava za dvě miliady

Na trati byl použit zcela nový typ konstrukce s pružným upevněním, což cestující pociťují už nyní - zkrátka a dobře vlak mnohem méně "drncá" a jízda je plynulejší. Modernizace stála 1 724 800 775 korun bez DPH. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu Doprava, kdy plánovaná výše příspěvku z Fondu soudržnosti představuje až 1 196 204 042 Kč. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru