První průšvih prezidentských voleb: V Příbrami dostali k lístkům špatné datum

Lístky si pečlivě překontrolujte, ať nejsou neplatné
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Lidé v Příbrami dostali do schránek s hlasovacími lístky k prezidentským volbám doplňující informace pro voliče se špatným datem voleb. Místo letošního roku byl na informačním letáku uveden rok loňský, datum bylo jinak správně.

Chyba vznikla v tiskárně, radnice na ni upozornila na úřední desce a na webových stránkách městského úřadu, což potvrdila i mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová. Informace se špatným datem už někteří voliči našli ve schránkách.

Ti, kteří obálky s hlasovacími lístky dosud nedostali, by měli mít leták opravený. "Část okrsků ještě nebyla roznesena, tyto lístky byly zadrženy a natisknou se nové," uvedla Svobodová. Radnice podle ní musela na chybu upozornit. "Možná by si toho někdo ani nevšiml, ale mohlo by potom dojít ke zpochybnění voleb."

Jak volit mimo trvalé bydliště, kde a kdy si zařídit průkaz? Čtěte ZDE.

První kolo prezidentských voleb se bude konat 12. a 13. ledna, případné druhé pak o dva týdny později. Ministerstvo vnitra připustilo k volbám devět kandidátů - Jiřího Drahoše, Pavla Fischera, Petra Hanniga, Marka Hilšera, Michala Horáčka, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka, Mirka Topolánka a současného prezidenta Miloše Zemana.

Snad nebyl tento spíše zanedbatelný přehmat předzvěstí věcí příštích a mnohem závažnějších. Indicií, že volby nebudou úplně stoprocentně v pořádku, je už dnes více než dost.

Klíčová slova: