Středočeský kraj má potíže s cizinci. Jak bude řešit jejich zvýšenou kriiminalitu?

Kriminalita cizinců se stále zvyšuje
 

Středočeský kraj bude spolupracovat s ministerstvem vnitra při řešení problémů se zahraničními dělníky v průmyslových zónách. S jejich kriminalitou se ve středních Čechách potýká hlavně Mladoboleslavsko.

Na základě memoranda, které má za kraj podepsat hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), bude mít Středočeský kraj zástupce v expertní pracovní skupině pro řešení problémů spojených se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách. Kromě vnitra a policie jsou v ní zatím Královéhradecký a Plzeňský kraj, jež podobné problémy také zatěžují.

Narušování veřejného pořádku

Ministerstvo a Středočeský kraj v memorandu deklarují, že si uvědomují zvýšenou míru narušování veřejného pořádku s vyšší mírou koncentrace cizinců zaměstnaných v průmyslových zónách a že budou spolupracovat na opatřeních vedoucích k eliminaci této kriminality. Ministerstvo také bude s krajem sdílet aktuální informace o bezpečnostní situaci ve vybraných lokalitách.

V Mladé Boleslavi a jejím okolí pracují tisíce cizinců, především ve firmách spojených s automobilovým průmyslem, a to nejen ve Škodě Auto, ale také v dodavatelských firmách. Do poloviny loňského roku evidovala mladoboleslavská městská policie 44 000 přestupků, meziročně o 4 000 více.

Podle primátora Raduana Nwelatiho (ODS) spáchají asi 90 procent všech evidovaných přestupků cizinci. Strážníci se musí zabývat například problémy s opilci, drogami, rušením nočního klidu, rvačkami, obtěžováním nebo násilnými trestnými činy.


Zdraví

Hobby