Terorista ze Slovenska, Miloš Zeman a jeho soudy a Babiš v Bílém domě

 

Týden uplynul jako voda, ale rozloučil se s námi obrovským přívalem sněhu. Události z minulého týdne však nebyly jenom o sněhu, ale hlavně o politice. Kdo by se rád viděl v Bílém domě? A proč se Zeman pouští do kritiky soudců, když by sám měl velmi opatrně vážit slova? Co nového v Novém Strašecí? 

Radní projednávají návrat tramvají na Václavské náměstí. ČR se nedaří dodržovat opatření pro snížení škodlivin v ovzduší. Slovák Dominik Kobulnický, který je obviněn z plánování teroristického činu v Česku, údajně plánoval podobný čin ve slovenském Prešově. Přiznal se k tomu, že na autobusovém nádraží chtěl nechat vybuchnout tlakový hrnec naplněný kovem. Sám se k tomu přiznal, ale plánovaný útok v Praze popírá.

Prezident Miloš Zeman na schůzce s premiérem Andrejem Babišem prohlásil, že Nejvyšší správní soud nahrává ekologickým aktivistům, kteří následně brzdí stavby infrastruktury. Pražský hrad je však v posledních dnech terčem kritiky za údajné ovlivňování justice. Místopředsedkyně NSS se proti tvrzení prezidenta Zemana ohradila. Podle ní soud rozhoduje nestranně, podle práva a bez ohledu na mediální tlak či obecnou poptávku. Zloděj odcizil bourací kladivo při rekonstrukci jídelny. Žleby připravují novou naučnou stezku. V Novém Strašecí už staví novou čistírnu.

Dobříš rozšířila a modernizovala kamerový systém. Park Štěpánka ničí kůrovec. Léčebné konopí by mohlo být hrazeno. Na českých školách se děti šikanují většinou urážkami. Senátorský klub Senátor 21 připravuje žalobu na prezidenta Miloše Zemana. Za 35 let lékaři transplantovali 1 770 srdcí. Tři králové letos vybrali 119 milionů Kč. Praha nechá státu pozemky a chce za to příspěvek na dokončení okruhu. Petříček bude v USA jednat o návštěvě Andreje Babiše v Bílém domě.

Hrady a zámky minulý rok navštívilo 5,5 milionů lidí. Majitel souboru budov Transgas může budovy definitivně zbourat. Registrované partnerství uzavřeno 3 117 dvojic. Mladý muž zemřel po sebevražedném skoku v obchodním centru Palladium v Praze. Českou republiku zasáhlo silné sněžení. Sníh zkomplikoval a odsunul některé lety na Letišti Václav Havla.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru