Hasičům se podařilo zachránit další psí život. Zasekl se v drenážní trubce

Díky těmto borcům pes přežil. Podívejte se dále ve fotogalerii, jak zásah probíhal až ke zdárnému konci
Zobrazit fotogalerii (8)
 

Práce hasiče zdaleka není jen o likvidaci požárů. Krocení plamenů je v podstatě jen velmi malá část z jeho každodenního nasazení. Tentokrát se profesionálové z Říčan vydali zachránit nebohého psa. A i když to nebyla žádná procházka růžovou zahradou, dobrá věc se nakonec podařila.

Na velikonoční Bílou sobotu pár minut před 17. hodinou přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje tísňové volání s žádostí o vyproštění psa zaseklého v drenážní trubce v chatové osadě Poddubí, která je součástí obce Kaliště v okrese Praha-východ. 

Práce postupovala pomalu

K záchraně zvířete byla vyslána profesionální jednotka ze stanice Říčany spolu s dobrovolnou jednotkou obce Lensedly. Událost se nacházela na místní komunikaci pod brněnskou dálnici u přemostění Sázavy. „Po příjezdu bylo provedeným průzkumem zjištěno, že pes větší rasy je zaseknutý v polovině asi 40 centimetrů širokého a 25 metrů dlouhého kanálku, který je překrytý malými betonovými panely,“ řekla mluvčí HZS Středočeského kraje Tereza Fliegerová.

Celou hodinu hasiči postupně nadzvedávali jednotlivé panely za ocelová oka pomocí jeřábu vyprošťovacího automobilu a snažili se najít nejlepší přístup ke zvířeti, které několikrát v kanálu popolezlo. Krátce po 18. hodině byla záchrana úspěšně ukončena, když se podařilo psa najít, vyprostit a předat majiteli.

KAM DÁL: Dívka si tajně přivedla Tibetskou dogu. Matka ji našla uprostřed obýváku, její reakce nepotěšila.