Hejtman odvolal období sucha. Co musíte stále dodržovat? Parní lokomotivy mohou vyjet!

Hasiči rozdělili oheň na dvě požářiště
 

Středočeský hejtman odvolal vyhlášení období sucha. Mimo jiné to znamená, že mohou opět vyjet oblíbené parní lokomotivy.  

Sucho je za námi, do lesa se může

Období sucha, které bylo vyhlášeno 22. července, je zdá se za námi: „Na základě podnětu od Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a s přihlédnutím k předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu jsem zrušil období déletrvajícího sucha na celém území našeho kraje. Upozorňuji, že i po odvolání vyhlášeného období sucha zůstávají, v přiměřené míře, v platnosti preventivní protipožární opatření,“ informoval středočeský hejtman Miloš Petera.

 

Platí zákaz rozdělávání ohňů

Přesto je třeba dbát několika omezení. Je zakázáno rozdělávat otevřený oheň v lese a do vzdálenosti 50 metrů od okraje lesa. V rekreačních zařízeních, dětských táborech a veřejných tábořištích (dále jen rekreačních zařízeních) lze rozdělávat ohniště jen ve vyhrazeném prostoru; rozdělávání ohňů v těsné blízkosti stanů a obytných přívěsů je zakázáno. Pro provozování ohniště v rekreačních zařízeních musí být určena osoba odpovědná za dozor a nesmí být provozováno za silného větru. Provozovatel rekreačních zařízení je povinen zajistit zpracování a realizaci organizačně technických opatření k zajištění požární ochrany.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru