Holubová, Bendová nebo třeba Havlová: Takto se hvězdy loučily s Libuší Šafránkovou

Na zesnulou Šafránkovou vzpomíná celý Instagram, včetně její blízké přítelkyně Dagmar Havlové
 

Naše milovaná Popelka zemřela 9. června. Dva dny poté, co Libuše Šafránková oslavila 68. narozeniny. Česko zaplavila vlna smutku. Komentáře na sociálních sítí, odkazy na její filmové role. Vzpomínají její přátelé, fanoušci i kolegové a kolegyně. Odešla legenda, která však navždy zůstane v našich srdcích.

Smutnou zprávu o smrti milované herečky potvrdil ve středu její syn Josef Abrhám ml., kterého měla se svým životním i filmovým partnerem Josefem Abrhámem (81). Spolu ztvárnili manželský pár na filmovém plátně hned několikrát. Mimo jiné i v oblíbené české komedii Vrchní, prchni.

Zákeřná rakovina plic

Herečka se kvůli svému zdravotnímu stavu a diagnostikované rakovině plic stáhla z veřejného života již před několika lety, další filmové nabídky odmítala. Její fanoušci na ni ale nazapomněli. Česko zachvátil smutek a nostalgie. Libuše Šafránková pro nás bude žít navždy. V nesmrtelných rolích křehkých dívek, ke kterým ji její vzhled předurčil.

Na instagramovém profilu Dagmar Havlové se objevila fotka Šafránkové ze všemi milované pohádky Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku. Pod snímkem mladičké herečky je napsáno: „Bože, ne! Objímám Tě a tisknu, holčičko moje... ."

 

 

Děkujeme za vše, co jste nám dala

Jako další přidala fotku mladé Šafránkové i herečka Aňa Geislerová, která vyjádřila svoji lítost a zlomené srdce v popisku pod příspěvkem. „To je mi tak moc líto. Libuško děkujeme za všechnu radost co jste nám dala. Mávám. Děkuju. S úctou."

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ana Geislerová (@geislerka)

 

 

 

Herečka Alice Bendová se s českou Popelkou rozloučila podobně. Na profilu Bendové se objevil od popela umouněný, zasněný obličej Šafránkové. Svěřila se, jak moc se jí bude po okouzlující české herečce stýskat.

Respekt a obdiv k velké herečce

Herečka Eva Holubová zveřejnila sérii fotek Šafránkové reprezentující její hereckou kariéru. Mimo jiné byla v příspěvku vyfocena v její první, dnes již notoricky známé filmové roli Barunky. Holubová vzpomínala na jejich společná setkání a vyjádřila svůj respekt a obdiv k herečce. Nezapomněla zmínit ani její smysl pro humor. Nakonec i uronila pár slz a za zesnulou herečku zapálila svíčku.

 

 

KAM DÁL: Johny Depp, lamač dívčích srdcí a tyran? Na filmovém plátně se mu dařilo mnohem lépe než v soukromém životě


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru