Johny Depp, lamač dívčích srdcí a tyran? Na filmovém plátně se mu dařilo mnohem lépe než v soukromém životě

Johny Depp čelil obvinění z domácího násilí. Ukázalo se ale, že jeho bývalá manželka s největší pravděpodobností lhala a manipulovala s místem činu
 

Bývalá manželka ho obvinila z domácího násilí. Americký deník The Sun ho hned nato nazval někým, kdo „mlátí manželky", této nálepky se pak těžko zbavoval. Johny Depp je známý pro své brilantní ztvárnění podivínů na filmovém plátně. Stal se jedním z nich i on sám? Nedávno jsme se dozvěděli, kde asi leží pravda, akorát včas na jeho 58. narozeniny, které slaví 9. června.

Americký herec Johny Depp je známý hlavně pro své herecké výkony ve filmech jako Střihoruký Edward, Ospalá díra nebo Piráti z Karibiku.

Depp měl doma v dětství veselo, hádky mezi jeho rodiči nakonec vyústily v jejich rozvod. V té době už měl nemalé problémy s krádežemi a braním drog.

Už odmala byla jeho velkým koníčkem mimo herectví také hudba. Jednoho dne se rozhodl místo chození do školy založit kapelu. Jeho kapela Kids sice mnoho potlesku nesklidila a do kariéry měla daleko, je díky ní ale dodnes skvělým kytaristou.

 

Proslavil se hraním podivínů

 

Jako první si zahrál v hororu Noční můra z Elm street, později i v populárním seriálu 21 Jump street a muzikálu Cry baby. Celebritou se stal ale teprve, až když si zahrál roli Střihorukého Edwarda. Spolu s režisérem filmu Střihoruký Edward Timem Burtonem si profesně neuvěřitelně rozuměli a natočili spolu ještě spoustu dalších, dnes už notoricky známých snímků. Jsou jimi např. Karlík a továrna na čokoládu, kde ztvárnil podivínského továrníka Willyho Wonku, nebo Alenka v říši divů, kde ztvárnil snad ještě podivnější postavu kloboučníka.

 

Štěstí na place, neštěstí v lásce

 

Hercův soukromý život ale už tak úspěšný nebyl. Ženatý byl celkem dvakrát a partnerek měl nespočet. Jeho první manželkou byla americká herečka Sherilynn Fenn, která se proslavila především rolí v seriálu Městečko Twin Peaks. Manželství jim ale nevydrželo.

Jeho nejdelším vztahem bylo partnerství s francouzskou herečkou a zpěvačkou Vanessou Paradis. Vydrželi spolu 14 let a mají spolu dvě děti. Dceru Lily-Rose Melody a syna Johna Christophera, kterému herec říká Jack podle hlavní postavy z filmu Piráti z Karibiku, kterou si ve filmu zahrál.

V roce 2015 si vzal herečku Amber Heard, která hned následující rok podala žádost o rozvod.

 

Obvinění z domácího násilí

 

Amber Heard ho obvinila z domácího násilí a v roce 2016 dokonce i požádala o soudní zákaz přiblížení.

Heard se oháněla fotkami modřiny pod okem, ale Deppovi přispěchali na pomoc svědci z jeho produkční společnosti

V jednom z případů údajného domácího násilí chtěl prý Depp svou tehdejší ženu jen „z legrace plácnout po hýždích", říká pan Deuters z Deppovy produkční společnosti. Heard v tom prý ale viděla násilí a agresi. Také na Amber prý nikdy neviděl žádné známky týrání.

Pan Deuters byl s dvojicí v letadle, kde se měl údajně odehrát jeden z incidentů. Jediné, co viděl, je ale následující: „Heard s Deppem mluvila stále agresivnějším tónem, ten na to ale nijak nereagoval."

Herd mimo jiné tvrdila, že si u ní chtěl Depp koupit mlčení.

Depp se dokonce soudil s bulvárním deníkem The Sun, který ho v průběhu soudního procesu nazval někým, kdo „mlátí manželky". Soud ale prohrál. Zdálo se, že se nálepky násilníka tak nejspíše už nikdy nezbaví.

Nedávno se ale objevily důkazy, které naznačují, že bývalá manželka herce lhala a manipulovala s místem činu. Nyní jí za křivou výpověď hrozí až 4 roky vězení. Johny Depp se tak očištění svého jména nejspíše přece jen dočká. Lepší dárek k narozeninám si přát nemohl.

 

Zdroj: BBC

 

KAM DÁL: Jak pandemie ovlivnila naše snění? Proč sníme o rouškách a mytí rukou? Psychologie za nočními můrami o covidu


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru