Kadeřnictví se zavírají také. Respirátorů bylo rozvezeno méně, než slíbil ministr Vojtěch

Snad už čísla příště budou "sedět", pane ministře
 

Zákaz provozu od dnešních 06:00 neplatí pouze pro restaurace a pro obchody s výjimkou potravin, lékáren či drogerií, ale zavřené musí být i služby, jako jsou kadeřnické a kosmetické salony. Byly také rozvezeny respirátory, ovšem méně, než slíbil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Rychlá občerstvení mohou i po nových opatřeních proti koronaviru pokračovat v provozu, když jídlo podávají výdejovým okénkem. Na tiskové konferenci to potvrdil premiér Andrej Babiš. V hotelech může fungovat například servis jídla na pokoje, případně si lidé mohou jídlo v hotelové restauraci vyzvednout. Stravovat se přímo v jídelně nesmějí.

Rozvezeno 51 000 respirátorů

Armáda v pátek rozvezla do nemocnic a záchranným službám zhruba 51 000 respirátorů, byly rozděleny podle stavu zásob a požadavků. Bylo to tedy o devět tisíc méně, než o den dříve slíbil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Adam Vojtěch řekl v Radiožurnálu, že Česku chybí stovky tisíc až milion respirátorů.

Někteří zdravotníci, krajské nemocnice a menší zařízení v regionech si v minulých dnech stěžovali na to, že kvůli omezení prodeje nemohou ochranné pomůcky sehnat. Premiér tuto informaci doplnil s tím, že Vojtěch má nasmlouvané celkové závazné objednávky na 1,7 milionu respirátorů s dodáním mezi středou až pátkem příštího týdne.

V pondělí by podle Vojtěcha také do Česka mělo dorazit pět milionů roušek, důležité jsou podle ministra zejména pro ochranu potenciálně rizikových pacientů například v zařízeních sociálních služeb. Roušky by měly být k dispozici například personálu, dále také lidem poskytujícím domácí péči a terénní služby.

Praha ruší výuku v autoškolách. Zdravotníkům umožní stát v zónách, omezují se úřední hodiny.


Hobby