Končí pandemie nebo bude ještě horší? Testy dosud prokázaly covid-19 u 1530 lidí ze Středočeského kraje

Pandemie pokračuje, jen se jí už tolik nebojíme
 

Testy prokázaly nemoc covid-19 dosud u 1369 lidí ze Středočeského kraje, v uplynulém týdnu jich přibylo 161. Jde tak o zhruba dvojnásobný nárůst ve srovnání s předchozím týdnem, vyplývá z dnešních dat ministerstva zdravotnictví. Podle krajské hygienické stanice je nyní v kraji nemocných 240 lidí.

Z onemocnění se od počátku epidemie v regionu vyléčilo přes 1220 lidí, 25 lidí s nákazou zemřelo, za uplynulý týden tak přibyl jeden zemřelý. Nejvíce potvrzených případů nákazy v kraji od začátku pandemie je podle hygieniků v okrese Praha-východ, a to 299. Aktuálně je tam nemocných 41 lidí. Nejvíc nemocných je aktuálně na Kutnohorsku a Praze-západ, shodně 42.

Církvice už není aktuální

Ve středních Čechách se v poslední době řešila dvě ohniska nemoci. První bylo v Církvici na Kutnohorsku, hygienici zde museli zavést před dvěma týdny mimořádná opatření, jejichž platnost od půlnoci skončí. Odvolán je například zákaz návštěv v nemocnicích a domovech pro seniory. Důvodem je zlepšující se situace.

Koronavirus se objevil počátkem měsíce v církvické pobočce firmy HR Partner CZE, její provoz byl uzavřen. Původně bylo nakažených 13, pak začali přibývat další. Onemocněli také tři lidé na kutnohorském pracovišti firmy Foxconn.

Další ohniska v kraji

Druhé ohnisko je na Mělnicku, v Čečelicích se objevilo deset nakažených na ubytovně. Jde o brigádní dělníky, kteří pracovali v místní zemědělské firmě.

Ve většině okresů je nyní více než deset nakažených, pod touto hranicí je pouze Mladoboleslavsko, Benešovsko a Příbramsko.

KAM DÁL: Chudá čtvrť je dnes jen pro vyvolené. Nový Svět patří mezi nejkrásnější místa Prahy