Ministr Prymula se vysmívá veřejnosti i zdravotníkům. Při první příležitosti porušil nařízení, které sám vydal

Ministr zdravotnictví nedodržuje v nouzovém stavu nařízení svého vlastního rezortu
23.10.2020 - 10:15  

Co všechno v době, o níž premiér prohlásil, že se nejedná o lockdown, nesmíme? Je toho dost a mimo jiné také platí zákaz návštěv restaurací. Ovšem jak se ukázalo - jak pro koho. Například takový ministr zdravotnictví, z jehož úst jsme si tento zákaz vyslechli, nebo třeba poslanec Faltýnek, předseda poslanecného klubu ANO a druhý muž strany po samotném premiéru Andreji Babišovi, se tímto nařízením patrně řídit nemusí. Alespoň se tak bohužel chovají.

Kdo je to "papaláš"? V obecném povědomí někdo, kdo se sám staví nad zákony, nedodržuje je a je si jistý, že mu to projde. Jde o menší či větší problémy, jež ale na lidi, kteří zákony dodržovat zkrátka musí, působí nepatřičně. A není se čemu divit. Pokud ale vlastní nařízení v krizové době nedodržuje ani sám ministr zdravotnictví, je to opravdu na pováženou...

Pohrdání občany i zdravotníky

K fotografiím Prymuly a Faltýnka, které pořídili reportéři Blesku v restauraci na pražském Vyšehradě ve středu po desáté hodině večer, se vyjádřil mimo jiné předseda Pirátů Ivan Bartoš, který takové setkání samozřejmě odsoudil a uvedl, že jde o pohrdání občany i zdravotníky. „Vláda má jít lidem příkladem, ale bohužel dělá přesně pravý opak,“ konstatoval Ivan Bartoš s tím, že takovými kroky ztrácí vládnoucí strany poslední zbytky důvěry lidí. Připomněl také situaci, kdy sám premiér Babiš odmítl podstoupit karanténu poté, co se setkal s člověkem, pozitivně testovaným na covid.

Porušují všechna myslitelná pravidla

Předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová své rozhořčení nad touto situací zveřejnila na twitteru: „Denně umírají lidé. Zdravotníci se na pokraji vyčerpání starají o nemocné. Tisíce domácností řeší, z čeho budou vůbec žít. A v takové situaci ministr zdravotnictví poruší všechna myslitelná pravidla. Pane Prymulo, rezignujte,“ uvedla.

K jejímu vyjádření se připojil i bývalý předseda strany Miroslav Kalousek, který vyzval ministra zdravotnictví k rezignaci. „To je jediný způsob, jak ještě můžete přesvědčit veřejnost, že svá opatření myslíte vážně a že je lidé mají dodržovat,“ uvedl a dodal také termín, ke kterému by měl ministr odstoupit: „Okamžitě, prosím! To je jediný způsob, jak ještě můžete přesvědčit veřejnost, že svá opatření myslíte vážně a že je lidé mají dodržovat.“ 

Výsměch všem lidem

Ve stejném duchu se vyjádřil i předseda ODS Petr Fiala, který takové chování označil za výsměch všem lidem, kteří se bojí o svoje zdraví, o život svých blízkých a o holou existenci. „Je to smutné a je to zcela nepřijatelné. Nikdo jim už neuvěří, že to myslí vážně. A důvěra v opatření je v zápase proti pandemii klíčová věc,“ uvedl.

„Ministr zdravotnictví Roman Prymula porušil svá vlastní nařízení. Společnost omezil na svých svobodách, ale zatímco káže vodu, sám pije víno. Je to vrchol papalášství, které v lidech nenávratně poškodí důvěru. V současné době tolik potřebnou důvěru pro zažehnání epidemiologické krize. Pane ministře, rezignujte!“ doplnil předseda STAN Vít Rakušan.

Co vláda sama nařídila? 

Připomeňme si, že restaurace jsou nyní nařízením vlády zavřené, možný je jen výdej jídla s sebou. Od středy je také nutné v zastavěných územích nosit roušky i venku, a to vždy, když se ve vzdálenosti dvou metrů vyskytují další osoby, pokud se nejedná o členy rodiny. Bude mít jednání zmiňovaných představitelů nějakou dohru, nebo se budeme tvářit, jako že se vlastně nic nestalo?

KAM DÁL: Koronavirus způsobuje problémy i zdravým lidem. Jde o bolesti zad, hlavy nebo svalů.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru