U vstupu na středočeský krajský úřad zmizely turnikety, lidé se budou zapisovat do knihy

Při vstupu na krajský úřad už nemusíme procházet turnikety. Místo nich bude na vrátnici kniha
 

U vstupu do budovy krajského úřadu Středočeského kraje už nebudou turnikety, přes které museli návštěvníci procházet. Symbolicky dnes točidla turniketů odstranili krajští radní v čele s hejtmankou Petrou Peckovou. K evidenci příchozích bude sloužit návštěvní kniha, řekla dnes Pecková.

„Chceme krajský úřad zpřístupnit, my otevření myslíme v tom, že krajský úřad a Středočeský kraj bude transparentní. Ten symbol vidíme i na recepci ve vstupních turniketech. Nechceme, aby Středočeský kraj, který je úřadem jako všechny ostatní úřady, byl zabezpečen jako centrála NATO,“ řekla Pecková.

Návštěvní kniha

Každý člověk se zapíše do návštěvní knihy. „Nepište nám tam prosím žádné vtipy, jako že za námi jde Maxipes Fík,“ uvedla v nadsázce Pecková.

Odstranění turniketů Pecková avizovala ještě před krajskými volbami jako jeden z prvních kroků, které chce udělat, pokud bude v čele kraje. Označila to za symbol změny k otevřenosti úřadu. Podobně se před volbami vyjadřoval i lídr ODS Martin Kupka.

Od Ratha po Peckovou

Vstupní turnikety byly na krajském úřadě instalovány v roce 2012 za hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD). Tehdejší vedení to vysvětlovalo mimo jiné lepší kontrolou zaměstnanců. Poukazovalo na to, že podobná zařízení byla osazena i na jiných krajských úřadech. V dalších letech se provoz turniketů rušil a zase obnovoval.

Velká koalice

STAN se po vítězství ve volbách dohodl na koalici s ODS, Piráty a Spojenci, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení. V minulém období kraj řídily ANO a ČSSD s podporou komunistů. ČSSD a KSČM se do zastupitelstva nedostaly.

KAM DÁL: Socialistická propaganda v oblíbených filmech. Komunistický Hus a hrdina Gottwald.

 


Zdraví a styl

Osobnosti