Střelba v nemocnici ve Slaném. Pacient napadal personál

Pacient ve Slaném chtěl nejprve poškodit sebe, poté napadl i personál
 

Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek 16. ledna personál, pracovník ochranky jej postřelil do nohy. Podle policie měl pacient nůž a zaměstnance nemocnice i ochranku ohrožoval na životě.

Muž, který útočil na personál nemocnice, je podezřelý z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková. Podle ředitele nemocnice Štěpána Votočka nikdo z personálu nebyl zraněn.

Nejprve chtěl ublížit sobě

Jednasedmdesátiletého pacienta přijala nemocnice v úterý se zdravotními problémy, byl hospitalizovaný na intenzivní jednotce interního oddělení. Dnes po půlnoci se začal sebepoškozovat, a tím se ohrožovat na životě, v čemž se mu zdravotníci snažili zabránit. „Muž začal být velmi agresivní,“ uvedla Nováková. Ani čtyřem lidem z personálu se nepodařilo pacienta zklidnit, navíc hrozilo, že je muž vážně zraní.

Zasahovala ochranka

Muž se vrhl s nožem i na přivolanou ostrahu, její pracovník použil zbraň, střela zasáhla pacienta do nohy. Poté jej zdravotníci zpacifikovali, dali mu léky na zklidnění a také mu okamžitě ošetřili střelnou ránu. Podle mluvčí zůstává v nemocnici.

Lékaři nařídili psychiatrické vyšetření

„Pacient se až do útoku projevoval klidně, příčinu rozvoje agresivity a stavu snížené příčetnosti objasní psychiatrické vyšetření,“ dodal Votoček. Zranění pacienta označil za povrchové. Případem se dále zabývají policejní vyšetřovatelé.

 


Životní styl

Zdraví

Hobby