Velmi netradiční Velikonoce: on-line přenosy bohoslužeb a prázdné kostely

Chrám svaté Barbory bude při velikonoční mši prázdný
 

Velikonoce jsou nejdůležitějšími křesťanskými svátky. Do kostela přijdou i lidé, kteří se sem podívají jen několikrát do roka. Tentokrát ale budou kostely po celé republice prázdné. Jak na tuto situaci hledí farář Jan Uhlíř, který bude sloužit mši ve zcela prázdném chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře?

Nezvykle tiché a osamělé velikonoční svátky čekají letos na obyvatele Kutné Hory. Kvůli koronavirovým opatřením nebudou městem proudit davy turistů ani účastníků sedlecké pouti, která patří k největším v Česku a každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Zvláštní pocity zažije i kutnohorský farář Jan Uhlíř, který bude při nedělní mši v chrámu svaté Barbory téměř sám.

On-line přenos

"V neděli velikonoční budu na vás všechny myslet při mši svaté, kterou budu slavit od 09:00 v chrámu svaté Barbory. Budu tam prakticky sám, ale prostřednictvím on-line přenosu se ke mně bude moci připojit kdokoli z vás," sdělil Uhlíř. Přenos bohoslužby bude možné sledovat na www.khfarnost.cz/youtube.

Nezvyklé svátky

Farář poukázal na to, že letošní svátky budou pro všechny jiné a nezvyklé. "O to více budeme možná pociťovat vděčnost za své blízké a zamýšlet se nad smyslem slavení Velikonoc," míní.

Svátky naděje

Připomněl také, že Velikonoce jsou svátky naděje a radosti. "V okamžiku, kdy si člověk myslí, že ho Bůh zklamal a opustil, ho tentýž Bůh zachraňuje a překvapuje novým, nečekaným řešením. Právě proto se v neděli velikonoční, o slavnosti Zmrtvýchvstání Ježíše Krista, budu modlit za naše město," uvedl Uhlíř. Myslet chce i na zdravotníky v nemocnici, ošetřovatele v domovech pro seniory, nemocné, staré a další. "Těším se, že se brzy budeme moci potkat v ulicích nebo třeba na bohoslužbě či koncertě v chrámu svaté Barbory," uzavřel.

KAM DÁL: Radkin Honzák: Vypnout strach, zapnout mozek a počítat.