Jak připravit zahradu na zimu? Postačí k tomu jen pár jednoduchých kroků

Právě teď je ideální čas na výsadbu krycích rostlin a hnojení půdy
 

Pomalu k nám přicházejí zimní měsíce a nimi i nevyhnutelné zpomalení činností na zahrádce. Čím lépe ale zahradu předtím, než teploty spadnou pod nulu, připravíte, tím více si ulehčíte práci na záhonku na jaře.

Na tyto úkony rozhodně nesmíte zapomenout.

Odstraňte odumřelé květiny

Některé neživé rostliny lze na zahrádce ponechat, aby do půdy přidaly potřebné živiny, ale jiné v sobě mohou skrývat různé choroby, škůdce a houby.

Pokud jste si během léta všimli nějakých známek chorob na některé z květin, ale neměli jste čas jednat, je nezbytné, abyste je nyní ze záhonu odstranili.

Zbavte se plevele

Také je čas na vytržení veškerého plevele, který kolonizoval vaši zahradu. Nejdůležitější je vykopat ho i s kořeny a vyhodit do popelnice. Většina těchto rostlin totiž zůstává životaschopná i na hromadě kompostu.

Hnojení půdy

Většina lidí si na tuto aktivitu najde čas až na jaře, ale podzim je také skvělým obdobím. Přidat na zahradu různé půdní doplňky nebo kompost tedy můžete i nyní.

Pokud tyto živiny přidáte na záhony tento měsíc, budou mít čas se přes zimní měsíce rozpadat a obohacovat tak půdu.

Výsadba krycích plodin

Pozdní léto a podzim je také ideální období na výsadbu plodin, které pomáhají předcházet erozi půdy. Tyto rostliny také do půdy dodávají živiny a pomáhají do ní načerpat uhlík z atmosféry.

Dále také výsadba luštěnin, jako je např. hrách polní, může v zemině zvýšit množství dostupného dusíku pro zahradní zeleninu.

Prořezání rostlin

Právě teď je ten správný čas na prořezání některých druhů rostlin. Jsou jimi květiny jako růže, dále bylinky jako rozmarýn, tymián a šalvěj a zelenina jako chřest, rebarbora a další.

Dejte si ale pozor na to, abyste vybrali ty správné, některé rostliny jako např. borůvky preferují ořezání až na jaře.

Zdroj: Eartheasy

KAM DÁL: Pohodlné a šik módní trendy na letošní podzim a zimu. V těchto outfitech zazáříte