Zahrada v srpnu: Je čas připravit se na jaro. Které květiny je vhodné vysazovat právě teď?

Právě teď je ideální čas na výsadbu okrasného česneku. Je skvělou volbou i do záhonů na přímém slunci a je odolný vůči suchu
 

Už máme za sebou první srpnový týden a čas na výsadbu některých druhů květin se krátí. Ještě ale stále není pozdě. Vysaďte si na své zahrádce tyto květiny a příští rok na jaře téměř doslova sklidíte plody své práce.

Pokud vaše zahrada vypadá poněkud prázdně nebo už vás zkrátka nebaví její vzhled, je tu spousta možností, jak to napravit. Tím nejefektivnějším je nejspíše zasazení nových květin. Skvělým tipem je nyní hledat odolné jednoletky, které vám na zahradě přezimují a vyraší další rok na jaře. Jaké byste měli vysázet právě v těchto dnech?

Okrasný česnek

Tato okrasná květina je ideální na výsadbu i do samého středu vaší zahrady. Okrasný česnek vaši zahradu oživí svým neobvyklým květenstvím ve tvaru fialové koule. Květinu zasaďte klidně i na přímé slunce, tam se jí bude dařit nejlépe. Miluje sluneční paprsky a je odolná vůči suchu.

Měsíček lékařský

Této květině se nejlépe daří v teple, srpen je proto ideálním měsícem pro její výsadbu. Potěší nejen svým barevným vzhledem, ale i tím, jak lehké je se o ni starat a co vše z ní můžete připravit. Z měsíčku si potom, co vykvete, můžete připravit lahodný čaj nebo pokud máte čas a chuť, i hojivou mast.

Krokus

Právě teď je ten ideální čas k zasazení těchto krásných fialových květin. Listy těchto květin se vám na zahrádce sice neobjeví až do jara, ale už na podzim vám bude dělat radost svými kvítky.

Narcis

Tato oblíbená velikonoční květina dodá vaší zahrádce veselou žlutou barvu. Narcisy sice mohou být sázeny až do listopadu, ale čím dříve je zasadíte, tím lépe.

Chrpa

Chrpy se hodí téměř do každé zahrady. Vykvetou vám na zahrádce příští rok v květnu a přinesou do vašeho záhonku krásnou modrou barvu. Pokud ale modrá není zrovna vaše oblíbená barva, můžete zvoli i méně nápadné chrpy s tmavým květem.

Mák setý

Tato varianta máku se pyšní fialovými, růžovými a bílými kvítky. Její výsadba je jednou z nejlehčích, můžete ji zasadit, kdekoliv budete chtít, a nevyžaduje žádnou speciální ochranu.

Těšit se na ně můžete příští rok během června, července a září.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Jak levně vyčistit matraci, nablýskat zašlé stříbro a odstranit pachy z lednice?