Češi jsou raději bez práce, než aby se museli stěhovat

Více než hodinu a půl by do práce necestoval téměř nikdo.
 

Takové jsou výsledky průzkumu od společnosti Grafton Recruitment. Neochota Čechů dojíždět nebo se stěhovat za prací přitom překvapivě tak úplně neplatí, jedná-li se o nabídku ze zahraničí.

Cestovat více než hodinu nepřichází v úvahu

Více než polovina pracovníků v České republice není ochotna se kvůli zaměstnání přestěhovat, byť by to znamenalo, že budou bez práce. Lidé jsou spíše ochotni za prací dojíždět, ovšem více než hodinu by cestou nechtěla ztratit ani pětina z nich.

Více než čtvrtina lidí (28 %) nechce trávit na cestě do práce více než půl hodiny, nadpoloviční většina (56 %) je ochotna denně jezdit 30-60 minut a 16 % i více než hodinu.

Souhrné výsledky: Kolik času jsou Češi ochotní strávit na cestě do práce?

  • Cestování do 30 minut - 27, 6 % respondentů
  • Cestování 30 - 60 minut - 55,6 % respondentů
  • Cestování 60 - 90 minut - 13, 2 % respondentů
  • Cestování více než 90 minut - 3,6 % respondentů

 

Z průzkumu dále vyplývá, že čtvrtina Čechů (26 %) je ochotna dojíždět za prací maximálně 10 km, polovina do 40 km. Čvrtina je připravena cestovat denně i více než 50 km.

Souhrné výsledky: Jak daleko jsou Češi ochotní cestovat do práce?

  • Cesta do 10 km - 26, 1 % respondentů
  • Cesta 20 - 40 km - 49, 7 % respondentů
  • Cesta 50 - 60 km - 11 % respondentů
  • Více než 60 km - 13, 3 % respondentů

 

Mohlo by vás zajímat: Máme dobré kolegy a nízké platy, vyplývá z výzkumu

Sídlo společnosti v jiné části města? Tak to nashledanou

„Neochota dojíždět za prací či se dokonce kvůli zaměstnání stěhovat je u českých uchazečů vyšší, než je běžné v jiných zemích,“ říká Jon Hill, ředitel Grafton Recruitment. „Lidé tak zbytečně přicházejí o lukrativní pracovní nabídky jen proto, že nejsou v místě jejich bydliště. Připravují se tak nejen o širší možnosti kariérního růstu, ale i o lepší finanční ohodnocení a uplatnění v oboru. Popřípadě jsou nezaměstnaní delší dobu, než je nezbytně nutné, jen proto, že nejsou ochotni za prací cestovat či se stěhovat. Výjimkou není ani situace, že uchazeči odmítnou pracovní nabídku jen proto, že je sídlo společnosti v jiné části města, než ve které žijí.“

Blízkost místa výkonu práce je zároveň druhým nejdůležitějším kritériem, dle něhož se Češi rozhodují o přijetí nové pracovní nabídky. Prvním rozhodovacím kritériem je mzda. Na rozdíl od dřívějších let Češi již příliš neřeší, zda je úvazek na dobu určitou nebo neurčitou, či zda budou pracovat přes agenturu. Práci na dobu určitou by bez problémů přijalo 73 % respondentů, přes agenturu 71 %.

Mohlo by vás zajímat: Na zkrácený úvazek chce pracovat třetina lidí

Do zahraničí by se stěhovala téměř polovina dotázaných

Kvůli práci se není ochotna stěhovat více než polovina (56 %) obyvatel České republiky. 17 % by se přesunulo v rámci okresu či regionu. Pouze více než čtvrtina (26 %) nemá problém s tím přesunout se za novou prací ve své vlasti kamkoliv.

Zajímavé je, že za prací do zahraničí by byla ochotna se na čas odstěhovat téměř polovina (48 %) dotázaných. V zahraničí by byli ochotni pracovat nejčastěji maximálně 3 měsíce (37 %), na dobu do jednoho roku by se vyslání mimo ČR nebránilo 30 % dotazovaných a na období delší než 1 rok by bylo ochotno vycestovat 33 % lidí.

Článek vychází z průzkumu, který v měsíci srpnu realizovala agentura Grafton Recruitment mezi 1830 respondenty.

Mohlo by vás zajímat: Smysluplnost práce je přímo úměrná naší motivaci


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru