5 důvodů, proč vyrazit na burzu práce v Kladně

Příští burza práce se odehraje v Hotelu Kladno na Náměstí Sítná v Kladně.
  |  

Myslíte, že v době boomu volných pracovních míst nestojí za to zvedat se s vyhřátého křesla? Opak může být pravdou.

Burza práce pod záštitou Krajské hospodářské komory Střední Čechy proběhla letos již dvakrát. První se odehrála v červnu v Čelákovicích, druhá v září v Příbrami. Na druhé burze byla návštěvnost vyšší především v dopoledních hodinách. Podobně jako na Profesia Days v Letňanech však nejde hovořit o závratných číslech. Proč se přesto účast na takové akci vyplatí?

  • 1) Máte možnost se střetnout se zaměstnavatelem/personalistou tváří v tvář. Všichni jistě známe situaci, kdy po odeslání životopisu nepřichází žádná odezva. Zde tento krok přeskočíte a můžete si zkusit pohovor nanečisto, nebo se minimálně zeptat na vše, co vás o dané firmě zajímá.
  • 2) Otestujete si, jaký je o vás na trhu práce zájem. I kdybyste práci aktivně nehledali, cvičný pohovor rozhodně není na škodu. Na burze se navíc ukazuje, po jakých profesích je na trhu největší poptávka, a jaké peníze za ně firmy nabízejí.
  • 3) Studenti si mohou vybrat školu i praxi. Na minulé burze v Příbrami se představilo i 11 škol. Žáci většinou chodili na příbramský úřad práce po celých třídách. Kromě škol se nicméně mohli zastavit i u firem a domluvit si stáž nebo brigádu. Vladislava Šizlingová z KHK Střední Čechy, že někteří z nich této možnosti využili.
  • 4) Poznáte firmy ve svém regionu. Řada zaměstnavatelů se minulé burzy účastnila, ani ne tak s vidinou hromadného náboru, jako se záměrem dát o sobě vědět. A to samé platí pro vás. I kdybyste práci nezískali okamžitě, v dané firmě mohou při otevření nové pozice sáhnout právě po vašem životopise.
  • 5) Můžete si nechat zdarma poradit od úřadu práce. A i kdyby se vám do žádné z firem dvakrát nechtělo, můžete se zastavit u stánku úřadu práce a například zkonzultovat svůj životopis nebo se zeptat na volná místa.

Firmy se na burzu práce mohou stále přihlašovat. V současné chvíli ohlásilo zájem cca 16 zaměstnavatelů. Počítá se s tím, že se jich zúčastní zhruba kolem dvaceti. V Hotelu Kladno by se mělo ukázat rovněž 6 převážně místních škol, ačkoliv samostatná přehlídka škol se v Kladně konala nedávno. Kromě Kladna dorazí i zaměstnavatelé z Prahy. Osloveny byly rovněž berounský a mělnický úřad práce. Stejně jako minule se na burze ukáže i personální agentura Adecco, která bude shánět zaměstnance na dočasné přidělení do dobrovízského Amazonu. Amazon v současné době potřebuje stále zhruba 2500 brigádníků.

Burza práce v Kladně

30.11.2015 - 10:0016:00

Kladno -

O burze práce jsme již napsali: