Murphyho zákony firemního večírku

Pokud se na večírku opijete, budete jediní. Když na vás přijde nevolnost nebo záchvat upřímnosti, stane se tak přímo před očima vedení.
17.12.2015 - 15:42  

Předvánoční večírky patří k adventu jako kapr do vany. Možná už máte večírek za sebou, nebo vás teprve čeká. Vězte však, že co se může pokazit, to se obvykle...

  • 1. Přijdete-li na večírek včas, budete půl hodiny sedět sami. Čas strávíte přemýšlením, co jste ještě nestihli před Vánocemi v práci a přemítáním, zda není trapné objednat si skleničku ještě, než přijdou ostatní. Ve chvíli, kdy si skleničku objednáte, samozřejmě všichni dorazí, takže ji nestihnete dopít a zamaskovat porušení etikety.
  • 2. Přijdete-li pozdě, naštvete celý kolektiv, který čeká na spuštění plánovaného programu, a především svého šéfa, který váš pozdní příchod nezapomene zaregistrovat.
  • 3. Všichni stejně půjdou hned domů... Rozhodnete-li se, že večírek se odbude za dvě hodiny a naplánujete si ještě další akci, budete trapně odcházet jako poslední pod bodavými pohledy ostatních.
  • 4. Bude to zábava... Pokud si vyhradíte celý večer, skončíte po jednom pivu doma, kde budete přemítat o tom, že v inzerátu jste četli o přátelském kolektivu...
  • 5. Pokud se na večírku opijete, budete jediní. Když na vás přijde nevolnost nebo záchvat upřímnosti, stane se tak přímo před očima vedení. Pokud se vám podaří vyhnout záchvatu upřímnosti přímo před očima šéfa, bude to před největší drbnou firmy. K uším vedení se vše dostane v plném znění, případně ještě přiostřené verzi.
  • 6. Vydržíte-li střízliví, budete naopak obšťastněni upřímností nebo záchvatem nevolnosti vašeho šéfa.
  • 7. Teambuilding v pokročilé fázi opilosti. Napadne-li někoho po několikáté sklence vína nafouknou balonky a pinkat si s nimi přes stůl plný křehkého skla, v žádném případě se této kratochvíle nezúčastněte. Pravděpodobnost, že zrovna vy budete tím, kdo převrhne sklenici, případně na sebe strhne celý ubrus, je téměř stoprocentní.
  • 8. Večírek ve firmě. Pokud se vedení rozhodne šetřit a pořádat večírek přímo ve firmě, tím, kdo rozbije firemní nádobí a vyleje šampaňské do šéfova počítače budete samozřejmě vy.
  • 9. Úklidu se nevyhnete. Podaří-li se vám vyhnout se neštěstí a nic nerozbít, při losování o to, kdo nádobí umyje, si pochopitelně vytáhnete nejdelší sirku.
  • 10. Jak obdarovat šéfa. Koupíte-li šéfovi dárek na rohu u benzínky, dozvíte se přímo na večírku, že všem nakoupil luxusní dary nebo odsouhlasil prémie astronomických výšin. Koupíte-li šéfovi rolexky, obdaruje vás i kolegy přívěsky na klíče z benzínky za rohem.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru