V roce 2015 klesla nezaměstnanost v celém středu Čech

Na Berounsku klesla zaměstnanost v průběhu roku o 1,2 %.
  |  

Soustavný pokles nezaměstnanosti proběhl napříč okresy. Rozdíly mezi jednotlivými regiony jsou stále velké. Někde počet nezaměstnaných klesl i více než o dvě procenta.

Rekordmani z Příbramska

Řada regionů si v letošním roce pouze vylepšila už tak skvělou bilanci, co se počtu nezaměstnaných týče. Jinak tomu bylo na Příbramsku. V tomto regionu činila nezaměstnanost v lednu 2015 9,3 % a byla tak nejvyšší v rámci Středočeského kraje. Pořadí se sice nezměnilo, v listopadu 2015 však místní úřad práce evidoval jen 7,2 % nezaměstnaných, tedy o 2,1 % méně.

Výrazně si ale polepšily i další regiony, v nichž byl počet nezaměstnaných na začátku roku vysoký. V Nymburce klesl počet nezaměstnaných v průběhu roku z 8 % na 6,6 %, v Mělníku z 8,2 % na 6,8 %, v Kolíně z 8,7 % na 7 % a Kladno si polepšilo z 8,2 % na 6,8 %.

Nejsnáze seženete práci na Praze – východ

Regionem, který dlouhodobě vykazuje nejlepší výsledky v rámci Středočeského kraje, je Praha – východ. Už na začátku roku zde nezaměstnanost činila pouhá 3,4 %. Během jedenácti měsíců ještě téměř o procento klesla. Nyní je na Praze východ nezaměstnaných pouze 2,5 % lidí.

Na druhém místě se drží Mladá Boleslav. Zde bylo na úřadu práce hlášeno 4,4 % lidí v lednu 2015. Ke konci roku je to již jen 3,4 %. Velmi podobně jsou na tom regiony Praha – západ a Benešov. Zatímco Praha – západ začínala rok s 4,5 % nezaměstnaných, v Benešově to bylo 4,6 %. Už v dubnu ale Benešovsko Prahu – západ „přeskočilo“. V Benešově v té době nemělo práci 3,8 % lidí, na Praze – západ 4,2 %. Rok končí Benešov s 3,5 % nezaměstnaných, Praha – západ s 3,7 %.

Poměrně příznivá situace panovala na trhu práce letos i v Berouně. V tomto okrese nemělo zaměstnání na začátku roku 6,1 % lidí. Na konci roku ukazují statistiky 4,9 % nezaměstnaných.