Typy šikany na pracovišti. 1. část

Ruply jí nervy, nebo s vámi takto mluví obvykle? Vyhrocená komunikace by pro vás v práci neměla být denním chlebem...
06.01.2016 - 16:49  

Má váš nadřízený jen občasné výbuchy vzteku, nebo jsou denní normou? Vydali jsme se hledat odpověď na otázku, kde šikana v práci začíná a končí.

 

Jedná se o normální chování, nebo už překročilo hranici šikany? Pokud je vám chování kolegy, nadřízeného či klienta natolik nepříjemné, že se bojíte přijít do práce, měli byste se zamyslet. Šikana nabývá rozličných podob a forem. Pojďme se společně podívat na nejčastější z nich.

Nátlaková šikana

Nátlaková šikana znamená takovou šikanu, kdy váš kolega či nadřízený nezvládne nával stresu a jeho náladu si v podobě řevu odnesou všichni okolo. Stát se to samozřejmě může čas od času každému. Problém nastává ve chvíli, kdy se toto chování stane pro daného člověka normou.

Organizační šikana

Jedná se o případ, kdy se sejde nátlaková šikana a korporátní šikana. Trýznitelem je tudíž váš přímý nadřízený nebo někdo další z vedení. Více o bossingu ČtiDoma.cz prozradila i psycholožka Lenka Slavíková působící v CKP Dobřichovice ve článku Bossing: Člověk by se za sebe měl umět postavit.

Korporátní šikana

V případě korporátní šikany se vedení tváří, že zákoník práce je pouze módním doplňkem. Čekají vás tudíž nikdy neproplacené přesčasy. Budete se bát onemocnět, abyste nepřišli o práci. Samozřejmě, že "budete odejiti" takovým způsobem, aby bylo nemožné domáhat se odstupného.

Klientská šikana

Když už neblázní váš nadřízený nebo kolega, objeví se poblázněný klient. Typicky se jedná o případy, kdy učitel je šikanován žáky a jejich rodiči. Zdravotní sestry zase schytávají čočku od pacientů a jejich rodiných příslušníků apod.

Sériová šikana

V tomto případě se váš kolega či nadřízený soustředí vždy na jednu jedinou osobu, kterou intenzivně šikanuje. Jakmile oběť nátlak nevydrží a práci opustí, najde si jiného obětního beránka.

Čtěte také: Typy šikany na pracovišti. 2. část


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru