Nezaměstnanost klesá. Nejnižší je stále na Praze - východ 2,7 %

Zaměstnavatelé měli v září největší zájem o pomocné pracovníky ve výrobě, montážní dělníky, kováře a nástrojáře, řidiče nákladních automobilů, autobusů a tramvají, pracovníky v oblasti ochrany a ostrahy či obsluhu pojízdných zařízení.
  |  

Nezaměstnanost se snížila celorepublikově i v některých regionech. Jaká je situace v hlavním městě a středočeských okresech?

Většina cestovatelů se již vrátila z dovolených. Zároveň stále doznívá turistická sezóna a pokračují sezónní práce. Na oživeném trhu práce klesla nezaměstnanost z 6,3 % na rovných 6 %. Praha se 4,4 % a Středočeský kraj s 5,4 % se dlouhodobě drží pod celorepublikovým průběrem. Na jednotlivé středočeské okresy se nyní podíváme blíže.

Premiantka Praha - východ

Hledáte-li práci, přestěhujte se za Prahu. Správný směr leží na východě. Praha - východ je okresem s nejnižší nezaměstnaností z celé republiky. Oproti srpnu si navíc ještě polepšila o 0,1 % z 2,8 % na 2,7%. 

Na druhém místě se mezi středočeskými regiony umístil Benešov s nezaměstnaností 3,6 %, která se od srpna neměnila. Třetímu Mladoboleslavsku nezaměstnanost oproti srpnu klesla z 3,8 % na 3,7 %.

V okresech Praha - západ 4 % nezaměstnaných a Berouně 5,2 % se situace od srpna nezměnila.

Nejvyšší nárůst nezaměstnaných evidovalo Nymbursko

Následující regiony se potýkají s vyšší nezaměstnaností, než jaký je celorepublikový průměr. Nejvíce si pohoršili obyvatele Nymburka a okolí. Nezaměstnanost zde vzrostla z 6,2 % v srpnu na 6,8 % za měsíc září. 

Ostatní středočeské okresy potýkající se s vysokou nezaměstnaností zaznamenaly mírné zlepšení. V Mělníku klesla nezaměstnanosti meziměsíčně z 7 % na 6,8 %, v Kolíně ze 7,1 % na 7 %, v Kladně ze 7,3 % na 7,2 %, v Příbrami ze 7,5 % na 7,4 %. 

Mohlo by vás zajímat: Jak se vyvíjela nezaměstnanost v průběhu léta?