Neformální fotka z dovolené v CV spolehlivě zabije šanci na dobrou práci

Říkáte si, že podobnou fotografii by vás k CV přiložit ani nenapadlo? "Fotografie u řady životopisů, které nám lidé posílají, jsou až příliš vyzývavé," myslí si jednatel společnosti PRÁCE Plus Martin Novák.
 

Životopis musí být stručný, výstižný a přehledný, reprezentuje svého majitele. Má moc otevřít dveře vysněné pozici, ale také může veškeré šance zcela pohřbít. Životopis, takzvané CV, je zkrátka vizitkou, kterou personalista vidí jako první a podle toho se rozhoduje.

Hledání práce na pracovních portálech je stále populární. Jen v září firmy obsazovaly přes portály Jobs.cz a Prace.cz bezmála 42 tisíc napřímo zadaných pracovních pozic a zaměstnavatelé na ně obdrželi celkem 438 tisíc reakcí lidí. Podle dat Ministerstva práce a sociálních věcí bylo v červenci tohoto roku v České republice evidováno 450 666 nezaměstnaných.

Je tedy zřejmé, že pro získání atraktivního zaměstnání je důležité odlišit se od ostatních a zaujmout. A to nejen při pohovoru, ale už i zaslaným životopisem. Personalistovi totiž většinou stačí rychlý pohled do CV, aby se rozhodl, zda dotyčného pozvat na pohovor. Přípravu životopisu tedy rozhodně není dobré podcenit. „Délka životopisu velice závisí na délce vaší praxe. Obecně ale platí, že méně je více a i při delší praxi je optimální rozsah 2 strany,“ říká Martin Vejplacha, HR manažer ČSOB.

Chybí zkušenost

Některé pracovní zkušenosti lze zmínit jen bodově. Stejně tak i brigády. Ty jsou důležité u absolventských pozic, nebo pokud se specificky vztahují k obsazované pozici. To, že by v CV měla být uvedena skutečně relevantní praxe vzhledem k požadavkům, potvrzuje i Tomáš Ervín Dombrovský z Jobs.cz. „Na trhu je nyní silný nedostatek zkušených lidí a vzhledem k silné poptávce firem si ti s vhodnou kvalifikací opravdu mohou vybírat.“ A dodává, že pracovních pozic je v každém měsíci na celém trhu, včetně databáze Úřadu práce, aktuálně obsazováno přes 100 tisíc, což je dvojnásobek oproti loňsku.

Nezaměstnanost přitom od počátku roku velmi rychle klesala. Podle dat Českého statistického úřadu byla v 1. čtvrtletí roku 2015 průměrná nezaměstnanost 6 % a v druhém kvartálu klesla na 4,9 %. „Brzy bude na historicky nejnižších hodnotách. Lidé si tedy nyní z nabídek mohou opravdu dost vybírat a obvykle mají lepší nástupní podmínky, než tomu bylo například před rokem,“ dodává Tomáš Ervín Dombrovský.

Žádné neformální fotografie

Vhodnou, ale nepovinnou, součástí životopisu je také kvalitní profesionální fotografie. Ta pomáhá formovat první dojem, personalista ví, koho si na pohovor zve a následně si díky ní lépe přiřadí výkon uchazeče z pohovoru či assessment centra ke konkrétní tváři. „Fotografie z dovolené, s domácím mazlíčkem a jiné neformální a nereprezentativní snímky rozhodně nedoporučuji k CV přikládat,“ radí Martin Vejplacha z ČSOB a dodává, že k životopisu patří fotografie obličeje s přiměřeným výrazem a seriózním úsměvem. Pozadí má být neutrální a nerušivé.

Stejně tak je tomu i s uváděním koníčků a zálib. Rozhodně není dobré jimi CV zahltit a dlouze se rozepisovat. Podle Martina Vejplachy je stačí jen obecně zmínit. Na podrobnosti se personalista případně doptá. Co by však neměla chybět, jsou vysokoškolská studia. „Pokud někdo studoval vysokou školu a nedokončil ji, doporučuji to uvést, aby nevznikaly zbytečné nepřesnosti. Studium vypovídá o vašich ambicích a směřování – důvody přerušení či nedokončení jsou vždy individuální a je třeba je zmínit během pohovoru,“ uzavírá Martin Veplacha.

Tereza Potocká, Consultant ve společnosti Botticelli spol. s.r.o.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru