Nejhorší vánoční filmy všech dob. Svalnatý Santa a hvězda v nechutném kostýmu

Hulk Hogan v hlavní roli filmu Svalnatý Santa Claus byla totální trefa vedle
 

Když se řekne vánoční film, vybaví se vám Libuše Šafránková jako Popelka, Kevin, který sám doma bojuje s lupiči, nebo Láska nebeská s dojemnými příběhy všech skvěle napsaných postav. Ne vždy se ovšem zadaří vytvořit kultovní filmové dílo, které si celá rodina s oblibou pouští každý rok na Vánoce. Tady je několik nejhorších a nejbizarnějších snímků s vánoční tematikou. 

Kdo se snaží naladit na vánoční atmosféru a už jsou mu otravné vyzdobené výlohy obchodů, blikající světýlka v oknech a nádherné stromy na náměstích, může se ukonejšit nekonečným seznamem filmů s vánoční atmosférou, které pobaví, dojmou či vzbudí potřebnou nostalgii. Každý z nás má hned několik favoritů, které si v televizi či na online platformách nenechá ujít, ale pokud budete letos chtít jít do rizika a napadne vás si pustit něco, co jste ještě neviděli, buďte opatrní. Těmto filmům byste se měli zcela jistě vyhnout. 

Pokažená klasika

V USA se jedná o tradiční vánoční postavičku. Dojemný příběh opuštěného zeleného Grinche, který se kvůli malému srdci a nedostatku lásky pokusí všem v nedaleké vesnici ukrást Vánoce, je klasikou, jež má svou původní knižní předlohu, na kterou úspěšně navázal animovaný snímek How The Grinch stole Christmas z roku 1966. Krátký snímek je v USA absolutní klasikou. 

Na tu se pokusil v roce 2000 navázat v hrané podobě oscarový režisér Ron Howard v hlavní roli s komediální hvězdou Jimem Carreyem. Ten se musel pracně oblékat každý den natáčení do nechutného zeleného kostýmu legendární vánoční příšerky, jež má v úmyslu pouze škodit a kazit lidem vánoční atmosféru. Mělo se jednat o hit, jenž se zařadí mezi kultovní snímky. Čest památce spisovatele dr. Seusse se ovšem nezdařila, protože film Grinch je absolutní propadák. 

Pitoreskní grimasy slavného herce obaleného v zeleném oděvu nefungují a jsou spíše otravnou překážkou k potenciální zábavě. Nepodařilo se vytvořit dostatečně kouzelnou atmosféru, jež by diváky oslovila, což se tehdy promítlo i v číslech návštěvnosti kin. Mnohem lépe se podařilo Grinche reinkarnovat v roce 2018, kdy se z něj stal znovu zábavný animák, který dojímá a nepřekáží zde ani modernější pojetí celé pohádky. 

Svalnatý Santa

Už od názvu je jasné, že tento film je opravdu jen pro milovníky absurdit toho největšího kalibru. Svalnatý Santa Claus v hlavní roli s wrestlingovým zápasníkem a hercem Hulkem Hoganem je přehlídkou trapna, u kterého se divák spíše zastydí, než by se pobavil. 

V tomto případě je třeba se pořádně zahřát svařákem, aby zde divák našel alespoň špetku humoru. Tradiční Santa a vánoční atmosféra se zde utápí v nesmyslných rvačkách a naolejovaných svalech hlavního hrdiny. Producentský nápad byl jistě zajímavý, ale tomuto filmu je opravdu nejlepší se vyhnout.

Není náhoda, že na Československé filmové databázi se jedná o jeden z nejhůře hodnocených filmů všech dob. Ve filmografii režiséra Johna Murlowskiho také ani nenajdete moc úspěšných snímků. I on má totiž podíl na totálním úpadku slavné filmové značky Sám doma. Právě on režíroval bezesporu nejhorší pokračování této série Sám doma a bohatý. 

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

KAM DÁL: Romantická komedie s nestárnoucí Brooke Shields: Proč se (ne)dívat na Vánoční hrad?

 


Zdraví

Hobby