Seriál Specialisté zažil velký úprk herců. Štáfkovi byl Vyšehrad přednější, Kajnarové nezbýval čas na děti

Hlavního velitele party vyšetřovatelů hraje Martin Dejdar
 

Český kriminální seriál Specialisté ukazuje práci čtyřčlenného týmu vyšetřovatelů, kterým se vždy podaří každý případ dotáhnout do konce. Na Nově se vysílá už od roku 2017, za těch pár let ale prošel obměnou herců. Kajnarová, Štáfek ani Prachař na obrazovkách nevydrželi. Co je důvodem?

Nova ukazuje, že s projekty, které převezme z německé předlohy, se jí zkrátka daří. I Specialisté pocházejí z původního německého seriálu SOKO Leipzig. Jinak tomu není ani u Pana profesora, ve kterém v hlavních rolích září Vojtěch Dyk a Beáta Kaňoková, nebo u kontroverzní „hrané reality show“ Praha – den & noc

Zajímavostí je, že natáčení takového seriálu je daleko náročnější než Ordinace v růžové zahradě. Údajně hledají tvůrci lokace a ladí scénář celé dva měsíce, a to k jednomu dílu. Samotné natáčení už je pak hotové za necelých pět dní. 

Škatulata, hýbejte se

Jako první vystřídal herec Martin Dejdar v roli Davida Prachaře. Nové postavy se ale zhostil s grácií a diváci jej rychle přijali. Potom to ale vzdali i Jakub Štáfek a Zuzana Kajnarová. Tu nahradila herečka Eva Leimbergerová. „Při natáčení podobného projektu nezbývá matce dvou malých dětí moc času na cokoliv jiného. Ráda bych se po třech letech věnovala i jiným věcem, zejména divadlu,“ svěřila se Kajnarová. A tak jí scenáristé přichystali krásnou životní událost. Její seriálová postava otěhotněla a odešla na mateřskou. 

Jakub Štáfek hrál ve Specialistech Lukáše Panenku a zdrhnul stejně jako Kajnarová. Ačkoliv nevylučoval, že se někdy ještě možná vrátí, už k tomu nikdy nedošlo. „Chci mít nějakou dobu volno a odpočinout si. Odejdu ze všech projektů a budu se připravovat na projekt, na který čeká a těší se  spousta diváků,“ tvrdil tehdy. Šlo o filmové zpracování seriálu Vyšehrad, které se jim mimořádně povedlo a v kinech mělo obrovský úspěch. Dotáhnul ho s Jakubem Prachařem, který tehdy v půlce seriálu Vyšehrad ze své role zmizel a nahradil ho Jaromír Nosek. Nikdo to nikdy dostatečně neobjasnil, a tak se šuškalo, jestli neměl tehdy Štáfek až příliš blízko k Prachařově manželce Agátě. 

Jelikož se s ní ale Prachař zvládnul rozvést, přičemž ta pak zahájila smršť svých Tinder partnerů, až zakotvila u mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, chlapci konflikt zažehnali a diváci si tak přišli na své. 

Agáta Hanychová, bývalá manželka Jakuba Prachaře, dnes potvrdila své třetí těhotenství. Otěhotněla s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem po tříměsíční známosti. Z předchozích vztahů už má syna Kryšpína a dceru Miu. O tu se ve střídavé péči stará také její tatínek Jakub Prachař se svou novou partnerkou Sarou Sandevou. 

Nová řada se zaměří na soukromí 

Díly, které teď diváci mohou vídat na televizních obrazovkách, se více zaměřují na soukromí vyšetřovatelů. Osmá série tak přináší nejen slušné detektivní zápletky, ale také trochu té romantiky.

Hned v prvních dílech se diváci ale pobavili nad chybou, která scenáristům utekla. V epizodě Únos mluví vyšetřovatelé o majiteli honosného sídla tak, že má menší firmu s miliardovým obratem. Diváci se toho hned chytili a začali spekulovat, jak by asi vypadala firma, která by pro ně byla velká!

I Martin Dejdar svou postavu trochu "polidštil" a ukáže více ze svého života po skončení směny. Vtipné jsou jeho zážitky s neteří Anežkou, kterou ztvárňuje dcera Lucie Zedníčkové, nevlastní dcery televizního matadora Pavla Zedníčka. Diváci se mají tento podzim rozhodně na co těšit!

Zdroj: seriál Specialisté, Instagram

KAM DÁL: Puberťačka z Pojišťovny štěstí: Nikol Štíbrová má dnes dva syny, firmu i dům vedle Zemana. S Kynclem to ale nevydrželo.