Sportovní fandové mají vyšší libido, sex-appeal i sebevědomí

Sportovní fandové mají vyšší libido, sex-appeal i sebevědomí
20.07.2016 - 13:58  

Jak pravidelné cvičení nebo dokonce sledování sportovních přenosů ovlivňuje naši sexuální touhu, sex-appeal a sebevědomí?

Fotbal, hokej nebo atletika: sportovní přenosy lákají vždy mnoho diváků a fanoušci s pivem v ruce dychtivě čekají na vítězství svého oblíbeného týmu. Jsou tito muži ale tak náruživí i jinde než před televizí? Studie hovoří jasně, Češi pravidelně sledující sportovní přenosy mají vyšší sexuální apetit než ti, kteří sport nesledují. Mají ho však dokonce vyšší než ti, kteří pravidelně sportují.


Sportovní fanoušci přiznali až o pětinu (63 % vs. 42 %) vyšší sexuální touhu než ti, co se na sport nedívají, ale dokonce i než ti, co pravidelně cvičí (63 % vs. 60 %). Sebevědomí (59 % vs. 53 %) a sex-appeal (55 % vs. 49 %) aktivních sportovců jsou jen o 6 % vyšší než u sportovních fandů.

Na seznamkách roste konkurence. Chytrých mužů přibývá
Tenistky jsou pro muže atraktivní

A jak je to s cvičením? Pravidelně cvičící mají ve srovnání s těmi, co se moc nehýbou, vyšší sebevědomí (o 24 %), cítí se sexuálně přitažlivější (o 26 %) a mají vyšší touhu po sexu (o 27 %). Vyplynulo to z výsledků průzkumu, který realizovala seznamka eDarling na svých zhruba 40 tisících členech.

Kterým našim sportovcům to sluší nejvíc?

Za nejatraktivnějšího známého sportovce a nejatraktivnější sportovkyni dotázaní v průzkumu, kde odpovídalo 374 nezadaných, zvolili Kateřinu Neumannovou a Romana Šebrleho. Plavkyně Alžběta Dufková byla vybrána jako nejatraktivnější česká sportovkyně, která se zúčastní olympiády v brazilském Riu. Z mužů byl zvolen tenista Tomáš Berdych.

Nejméně atraktivní disciplínou se ukázal být box a zápasení obecně, v závěsu za nimi se umístil vrh koulí. Naopak mezi nejatraktivnější sportovce patří podle dotázaných atleti a tenisté.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru